قیمت مسکن تورنتو در ماه سپتامبر 1.8 درصد افزایش یافته است

Submitted on Mon, 10/11/2021 - 19:19

بازار مسکن تورنتو همچنان داغ می شود و حجم فروش مجدد برای اولین بار در پنج ماه گذشته افزایش یافته است زیرا رقابت "شدید" در مسکن حومه باعث افزایش قیمت ها شده است.

در ماه سپتامبر ، 9،046 خانه در منطقه تورنتو فروخته شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد کاهش یافته است. اما بر اساس داده های هیئت املاک منطقه ای تورنتو (TRREB) ، این اولین افزایش ماهانه فروش از ماه مارچ است.

در کل منطقه تورنتو ، قیمت متوسط ​​یک خانه 1،136،280دلار بود که نسبت به سپتامبر سال گذشته 18 درصد افزایش یافته است. بر اساس عوامل فصلی ، میانگین قیمت 1.8 درصد بیشتر از ماه آگوست بود.

شاخص قیمت مسکن که نوسانات قیمت را تعدیل کرد ، در ماه سپتامبر به 1.082.400 دلار رسید که 2 درصد نسبت به ماه آگوست افزایش داشت. این اولین افزایش ماهانه از ماه می بود. قیمت مسکن در مناطق اطراف تورنتو بیشترین افزایش را داشته است.

اگرچه ماه گذشته تعداد بیشتری از صاحبان خانه املاک خود را فروختند ، اما تعداد کل خانه های موجود در بازار کمتر از پاییز گذشته بود.

میشل پلاچ ، مشاور املاک در کارگزاری جاستو ، می گوید: "این فشار بسیار شدید است."

خانم پلاچ پنجشنبه یک خانه نیمه مستقل را در می سیساگا به مبلغ 799،000 دلار فروخت و تعداد زیادی درخواست بازدید خانه دریافت کرد. یک روز بعد ، خانه به قیمت 999.99 میلیون دلار فروخته شد. یک هفته پیش ، خانم پلاچ گفت که خانه دیگری در می سیساگا 20 پیشنهاد دریافت کرده است. او گفت که در تابستان ، خانه بین 3 تا 7 نقل پیشنهاد خرید داشت. ولی اکنون به 10 تا 20 پیشنهاد رسیده است.

شاخص قیمت مسکن در منطقه پیل (شامل می سیساگا) از آگوست تا سپتامبر 2 درصد افزایش یافت. در منطقه هالتون در غرب تورنتو ، با قطار حدود یک ساعت طول می کشد تا به مرکز شهر تورنتو برسید که 4 درصد افزایش یافته است. در منطقه Simcoe در شمال تورنتو و منطقه دورهام در شرق ، قیمت مسکن نیز با نرخ مشابهی افزایش یافته است.

به گفته مشاوران املاک ، با توجه به اینکه شرکت های بیشتری مدلهای کار انعطاف پذیر را قبول می کنند که به کارمندان اجازه می دهد تا در هفته از خانه کار کنند ، خریداران خانه همچنان به دنبال املاک بزرگتر در خارج از منطقه مرکزی مرکز شهر هستند.

با این حال ، طبق داده های TRREB ، خریداران باید توجه خود را به آپارتمان ها معطوف کنند زیرا قیمت خانه ها در تورنتو و برخی حومه ها از 1 میلیون دلار فراتر می رود. حجم فروش مجدد واحدهای مسکونی همچنان رو به افزایش بود. متوسط ​​قیمت آپارتمان در شهر در ماه سپتامبر از 744،000 دلار فراتر رفت ، که بالاتر از قبل از شیوع کوید بود.

جیسون مرسر ، تحلیلگر ارشد بازار مسکن گفت که خریداران مسکن که برای اولین بار وارد بازار می شوند رقابت ایجاد می کنند که منجر به افزایش سریع قیمت ها در چند ماه گذشته شد.

به گزارش تورنتوپرشنز، در گران ترین بازار املاک کانادا ، مانند منطقه ونکوور ، وضعیت فروش مجدد آرام است ، اما بر اساس داده های شورای محلی، درFraser Valley, ، بریتیش کلمبیا ، 11 درصد کاهش یافته است.

در منطقه ونکوور ، شاخص قیمت خانه های مستقل و نیمه مستقل از ماه آگوست تا سپتامبر 1.2 درصد افزایش یافت و شاخص خانه های مستقل به 1.8282 میلیون دلار رسید.

درFraser Valley, ، انواع شاخص های انواغ خانه افزایش یافته است. خانه های مستقل بیشترین افزایش را داشتند و قیمتها در مدت مشابه 1.9 افزایش یافت و به 1،362،220 دلار رسید.
تورنتوپرشنز
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز