کارشناس وام مسکن می گوید اکنون ارزان ترین زمان خرید در تورنتو برای خریداران است: نظر شما چیست؟

Submitted on Mon, 07/08/2024 - 20:11

یکی از کارگزاران وام مسکن می گوید بازار مسکن تورنتو اکنون فرصت های بیشتری را نسبت به ماه های اخیر در اختیار خریداران قرار می دهد.

لیا زلاتکین، کارگزار مجاز وام مسکن و کارشناس LowestRates.ca، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای به BNN گفت که از زمانی که بانک کانادا نرخ بهره معیار خود را ۲۵ واحد در در ماه جون کاهش داد، تعداد زیادی فهرست جدید وارد بازار شده است.

زلاتکین گفت، اما ادامه نرخ بالای وام مسکن به این معنی است که خریداران وقت خود را صرف می کنند و عجله ای برای خرید ندارند. اکنون برای اولین بار شاهد شیب تعادل بازار به سمت خریداران هستیم.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، زلاتکین گفت که در حالی که نرخ بهره همچنان بالاست، خریدارانی که می توانند آن را بخرند، نسبت به گذشته شانس بیشتری برای خرید ملک خواهند داشت.

زلاتکین همچنین خاطرنشان کرد که اگرچه پس از کاهش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی در آینده، نرخ بهره وام کمتر خواهد شد، اما قیمت مسکن نیز ممکن است بالاتر از اکنون باشد.

او گفت ممکن است شرایط برای افراد متفاوت باشد، برای برخی ممکن است قیمت پایین خانه با نرخ بهره ی بالا بهتر باشد در اینصورت خریدار می تواند از فراوانی خانه های موجود در لیست بهره ببرد و وارد بازار شود.

در روز پنجشنبه، هیئت املاک و مستغلات تورنتو (TRREB) اعلام کرد که فروش خانه در ماه جون نسبت به سال قبل ۱۶/۴ درصد کاهش یافته است زیرا بسیاری از خریداران ترجیح دادند منتظر بمانند و اوضاع رابسنجند.

TRREB گفت در مجموع ۶۲۱۳ خانه در منطقه تورنتو بزرگ در ماه جون فروخته شد که از تعداد ۷۴۲۹ خانه در مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

بانک مرکزی کانادا در تاریخ ۵ جون نرخ بهره پایه خود را ۲۵ واحد پایه کاهش داد و به ۴/۷۵ درصد رساند. طبق تحقیقات انجام شده توسط Ipsos برای TRREB، کاهش تجمعی نرخ ۱۰۰ واحد پایه برای افزایش قابل توجه فروش خانه کافی است.

تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز