به کسانی که هنوز خانه نخریده اند تبریک می گویم، طرح مسکن جدید تورنتو برای ۸ سال آینده منتشر شد!

Submitted on Mon, 03/27/2023 - 20:14

آینده مسکن در شهر تورنتو دقیقا چگونه است؟ دولت شهر رسماً برنامه‌های خود را برای ساخت 285000 خانه جدید تا سال ۲۰۳۱ منتشر کرد که هدف استان برای تسهیل خانه دار شدن در تورنتو است.

طرح مسکن تورنتو رویکردی چند جانبه است که انتظار می رود مجموعه ای از اقدامات در اواخر امسال آغاز شود. این اقدامات شامل رفع موانع منطقه‌بندی ساختمان، استفاده عمومی و افزایش عرضه مسکن و حفاظت از مسکن‌های اجاره‌ای می شود.

با ورود به ماه آپریل ، تعدادی ابتکارجدید بر اساس این گزارش انجام خواهد شد.

بخش داده جدیدی نیز به زودی در وب‌سایت تورنتو راه‌اندازی می‌شود و ساکنان را قادر می‌سازد مسکن‌های اجاره‌ای مقرون‌به‌صرفه، خانه‌های تأیید شده، در حال ساخت و تکمیل‌شده و همچنین خانه‌هایی را که تخریب شده‌اند و سیاست‌های جایگزین اجاره را تصویب کرده‌اند، ردیابی کنند.

جنیفر مک‌کلوی معاون شهردار می‌گوید: «این دوره شورا فرصتی باورنکردنی برای به‌روزرسانی و مدرن‌سازی سیاست مسکن تورنتو برای ارتقای عرضه مسکن، انتخاب و قیمت مناسب‌تر برای همه است.»

وی افزود این عملیات در سه سال آینده انجام خواهد شد، اما اکثر آنها در سال جاری و ۲۰۲۴ عملیاتی خواهند شد.

ما می دانیم که اکنون زمان برداشتن گام های بزرگ برای فعال کردن تمام بخش های دولتی و همچنین سازندگان، مالکان زمین ها و تامین کنندگان مسکن است و ما اکنون باید خانه بسازیم."

انتظار می رود این گزارش قبل از بررسی هفته آینده در ۲۱ مارچ به کمیته اجرایی ارائه شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بحث درباره این طرح باید تا زمان انتخاب شهردار جدید به تعویق بیفتد؟ مک کلوی گفت که معتقد است ۲۵ عضو شورایی که برای خدمت به جامعه انتخاب می شوند، می توانند تصمیمات خوبی برای شهر بگیرند.

"مشاوره عمومی گسترده ای در مورد بسیاری از این موارد صورت گرفته است و همچنان ادامه دارد. ما از مردم تورنتو می شنویم، و این موضوعی است که باید بررسی های دقیق را بشنویم."

Matti Siemiatycki، استاد جغرافیا و برنامه ریزی در دانشگاه تورنتو، گفت: برای رسیدن به این هدف بلندپروازانه، تورنتو به کمک زیادی نیاز دارد.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، او گفت: "ما به اقدام عمدی نیاز داریم، ما به همکاری همه با هم، همکاری بین ذینفعان مختلف و مشوق ها، همه در یک خط، یعنی صدور مجوز ساده باشد، برنامه ریزی ساده باشد است تا پروژه ها با سرعت بیشتری انجام شوند."

"این بدان معناست که شرکت ها و سازمان های غیرانتفاعی می توانند تامین مالی خود را ترتیب دهند. همه شاخه های دولت به علاوه بخش خصوصی و غیرانتفاعی می توانند واقعاً در این بحران مسکن تفاوت ایجاد کنند."

گرگ لینترن، از تصمیمات برنامه ریزی شهر، گفت که طرح مسکن باید به آنها اجازه دهد تا به اهداف خود دست یابند.

"بسیاری از کارهایی که ما از طریق برنامه اقدام مسکن انجام می دهیم می تواند این کار را انجام دهد. برخی از آن ها مستقیماً از طریق برنامه مسکن در حال حاضر، مسکن استاندارد و برخی از ابتکارات دیگر در شهر انجام می شود."

او موافق است که برای رسیدن به این هدف باید همه مشارکت داشته باشند.
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز