زمزمه‌های خروج ترامپ از آمریکا در آستانه تحلیف بایدن

Submitted on س., 01/05/2021 - 13:25

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه تلگراف، گفته می‌شود که به فرودگاه پرستویک مستقر در نزدیکی زمین گلف "تورنبری" دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا در "ایرشایر" گفته شده که برای تاریخ ۱۹ ژانویه، یک روز پیش از مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا آماده ورود هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ ارتش آمریکا که اغلب توسط ترامپ مورد استفاده قرار گرفته، باشد.

قرار است جو بایدن ۲۰ ژانویه در جریان مراسمی در کاخ سفید سوگند یاد کند. اگرچه مرسوم است که رئیس جمهور در حال کناره‌گیری در این مراسم شرکت کند اما گزارش‌ها حاکی از آن است که ترامپ در این رویداد شرکت نخواهد کرد.

ترامپ از قبول شکست در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ در مقابل جو بایدن امتناع کرده و بدون ارائه مدرک مدعی است که در این انتخابات تقلب گسترده صورت گرفته است. منبعی در فرودگاه پرستویک که خواست نامش فاش نشود، گفت: رزروی برای هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ ارتش آمریکا در تاریخ ۱۹ ژانویه وجود دارد.

وی افزود: این هواپیمایی است که معمولا توسط معاون رئیس جمهور استفاده می‌شود اما غالبا توسط بانوی اول نیز استفاده شده است. همیشه پروازهای ریاست جمهوری از قبل رزرو می‌شوند چرا که باید اقداماتی پیرامون آن صورت گیرد.

ترامپ روابط محکم و قوی با اسکاتلند دارد و مالک تفرجگاه گلف تورنبری در نزدیکی پرستویک و همچنین زمینی در آبردین‌شایر است. اگر ترامپ اواخر ماه جاری میلادی به اسکاتلند سفر کند، محدودیت‌های ویروس کرونا را نقض کرده است. براساس قوانین اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تفرجگاه تورنبری تعطیل شده است.

پس از آنکه انگلیس گونه جهش‌یافته کووید-۱۹ را در این کشور کشف کرد، آمریکا در حال حاضر مسافرانی ورودی از بریتانیا را ملزم به داشتن تست کرونای منفی کرده است. هنوز مشخص نیست آیا ترامپ پس از ۲۰ ژانویه به آمریکا بازمی‌گردد یا خیر. کاخ سفید و وزارت امور خارجه انگلیس هنوز در این رابطه اظهار نظر نکرده‌اند.

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز