اسرائیل قصد دارد به غیر از آمریکا، اروپا و ناتو را نیز با خود علیه رژیم ایران همسو کند

Submitted on جمعه, 01/27/2023 - 09:13

رئیس جمهوری اسرائیل، ایزاک هرتسوگ، در سفرش به اروپا و بروکسل به منظور سخنرانی در مراسم جهانی یادبود "شوآ" یا قتل عام میلیون‌ها یهودی توسط آلمان نازی، در هیچیک از ملاقات ها و سخنرانی‌هایش تهدید رژیم اسلامی ایران را از یاد نبرد. او در بازدید از مقر ناتو در بروکسل و ملاقات با دبیرکل آن، این بزرگترین پیمان نظامی جهان را به اتخاذ سرسخت‌ترین موضع در قبال رژیم اسلامی ایران و حتا به‌کارگیری قدرت بازدارندۀ نظامی حقیقی علیه آن فراخواند.

این فراخوان‌ در عین حال همزمان است با انزوای بی سابقۀ حکومت ایران در صحنۀ بین‌المللی و حتا تلاش هایی – عجالتاً نافرجام – در اروپا برای قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی. اما، آیا چنین همزمانی تصادفی است؟

منشه امیر، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسائل خاورمیانه در اورشلیم، در پاسخ به این پرسش و پرسش‌های دیگر از جمله گفته است :

"جمهوری اسلامی تنها حکومت جنایت‌پیشه جهان است که همانند رژیم هیتلر خواستار نابودی یهودیان و اسرائیل است یا در واقع قصد دارد یهودیان را دوباره به سرنوشت "شوآ" دچار کند. بنابراین، طبیعی است که رئیس جمهوری اسرائیل در سخنرانی‌اش به مناسبت یادبود جهانی "شوآ" در  اروپا بر تهدید جمهوری اسلامی ایران تأکید ورزد و لزوم مقابله با آن را در مقر ناتو نیز ابراز دارد.

در واقع، اسرائیل که توانسته آمریکا را با خود برای اقدام نظامی علیه رژیم ایران همسو کند، حال می‌کوشد اروپا و ناتو را نیز با خود همسو سازد. اما، ناتو امروز با مشکل بزرگتری روبرو است و آن روسیه و مداخلۀ نظامی آن در اوکراین است. با این حال، این‌ها همه موقتی است... مداخلۀ جمهوری اسلامی در جنگ اوکراین یکی از بازنده‌ترین برگ‌های حکومت ایران طی چهار دهۀ گذشته بوده است. بازنده‌ترین برگ به این خاطر که چین، این قدرت همسو و هم عقیدۀ روسیه از هر گونه مداخله در جنگ اوکراین پرهیز کرده، در حالی که رژیم ضعیف شده و توسری‌خوردۀ ایران خود را درگیر آن ساخته است.

مداخلۀ رژیم ایران در جنگ اوکراین، جلوه دیگری از فتنه‌گری و برتری طلبی رژیم اسلامی در جهان است و این از نظر اروپا و غرب پنهان نمانده است. مگر خمینی – و بعد از او خامنه‌ای – نگفته بود که دین و اعتقادات او باید بر سراسر جهان حاکم بشوند. اروپا باید عاقبت بفهمد که جمهوری اسلامی یک حکومت شرور است و جز شر حاصلی ندارد. حکومت ایران هم اکنون دارای موشک‌هایی با برد پنج، شش هزار کیلومتر است و اگر به سلاح اتمی هم دست یابد، قادر است پاریس، لندن، برلین و دیگر جاها در اروپا را مستقیماً هدف قرار بدهد و برای اروپا تهدیدی حتا خطرناکتر از روسیه بشود.

 

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز