تورنتو برخلاف دیگر شهرهای کانادا با معضل کمبود واحدهای اجاره ای روبروست

Submitted on س., 10/01/2019 - 02:38

قیمت ها در بازار شدیدا رقابتی اجاره مسکن در تورنتو در حال بالا رفتن هستند.

گزارشی جدید مشخص میکند که سرعت عرضه خانه های جدید برای اجاره باید دوبرابر شود تا بتواند پاسخگوی نیازهای بازار مسکن تورنتو باشد.

در گزارش RBC Economics با عنوان "Big City Rental Blues: A Look at Canada’s Rental Housing Deficit" که توسط Robert Hogue نوشته شده است نگاهی به شهرهای بزرگ کشور و نیازهای اجاره در آنها شده است.

مطابق گفته این اقتصاددان ارشد، نیاز زیاد باعث شده که نرخ خانه های خالی به کمترین میزان طی سالهای اخیر برسد و در نتیجه اجاره ها نیز بالا روند.

Hogue پیش بینی میکند که این نیاز بالا می رود، به خصوص در شهرهایی مثل تورنتو و ونکوور، جایی که قیمت بالای خانه ها موجب شده است بسیاری شانس خانه دار شدن را نداشته باشند.

اما در حالی که به علت موج جدید ساخت و سازها جو خوش بینانه راجع به اجاره خانه در مونترال و ونکوور وجود دارد، داستان تورنتو همچنان متفاوت است.

در این گزارش آمده است که در این شهر باید سیاست جدید برای افزایش خانه ها اتخاذ شود، سیاستی با اهداف مشخص و زمانی مشخص برای رسیدن به آنها.

سال گذشته بازار مسکن تورنتو با کمبود 9,100 واحدی روبرو بوده است، این عدد برای مونترال و ونکوور به ترتیب 6,800 و 3,800 واحد است.

به صورت کلی هنگامی که نرخ خالی بودن خانه ها 3 درصد است بازار متعادل است، اما در سراسر کشور، نیازهای بازار باعث شده این عدد کمتر شود. در تورنتو میانگین 1 درصد است.

اما بالا بردن این عدد در تورنتو آسان نیست، علت آن نیز مهاجرت و افزایش تعداد اجاره کنندگان خانه به علت ناتوانی در خرید مسکن است.

در این گزارش آمده است که "با توجه به قیمت بالای خانه برای خرید، ما پیش بینی میکنیم که تعداد اجاره کنندگان خانه در تورنتو هر سال 22,000 مورد بالا رود."

به تعادل رسیدن بازار مسکن تورنتو نیازمند این است که طی دوسال آینده 53,500 مورد، و یا به طور میانگین سالانه 26,800 مورد به واحد های اجاره ای آن اضافه شود.

این عدد برای مونترال 11,600، ونکوور 11,300 و کلگری 4,150 است.

Hogue میگوید با وجود بیشتر شدن علاقه سرمایه گذاران برای ساخت آپارتمان، و سرمایه گذاری در بخش مسکن، باز هم تعداد واحد های اجاره ای کم است. به تعادل رسیدن بازار مسکن تورنتو نیازمند این است که سرعت عرضه آپارتمان ها حداقل دو برابر شود.


RBC

Hogue می گوید به نظر نمیرسد که کمبود بازار مسکن تورنتو جبران شود. یک سیاست جدی برای ساماندهی وضعیت اجاره در این منطقه لازم است، سیاستی که در آن قیمت ها پایدارتر و مناسب تر باشند.

منبع
iraniancanada
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز