زوج تورنتو مشتاق خرید خانه درکف قیمت بازار ملک هستند کارشناس: امسال بازار یخ زده است و امیدی نیست!

Submitted on س., 01/10/2023 - 19:24

یک زوج تورنتویی پس از فروش ملکی در یک سال و نیم پیش حتی با آرام شدن بازار املاک نتوانسته اند خانه مورد نظر خود را در کف قیمت پیدا کنند. با این حال، کارشناسان داخلی پیش بینی می کنند که قیمت مسکن ممکن است در سال ۲۰۲۳ به کاهش خود ادامه دهد.

سی تی وی گزارش داد که اندرو همیلتون و همسرش یک سال پیش خانه ای در نزدیکی تورنتو فروختند. بازار مسکن در آن زمان هنوز داغ بود و آن دو هرگز خانه ای پیدا نکردند که پاسخگوی نیازهایشان باشد یا در حد بودجه آنها باشد. بنابراین تصمیم گرفتند به طور موقت خانه ای در Etobicoke اجاره کنند و سپس به جستجوی فرصت ها ادامه دهند.

اما طولی نکشید که بازار ملک شروع به آرام شدن کرد و قیمت ها بارها و بارها کاهش یافت. آنها می خواهند منتظر بمانند تا بازار به ثبات برسد. همیلتون گفت: امیدوارم صبر ما ارزشش را داشته باشد.

خریداران بالقوه که با همیلتون موافق باشند.، کم نیستند. همه آنها مشتاقانه منتظر زمان خوبی برای خرید خانه در سال ۲۰۲۳ هستند. قیمت مسکن از بهار گذشته در بحبوحه افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کاهش یافته است و جنگ قیمت‌ها بسیار کمتر از قبل بوده است. اما در همزمان، فشار وام مسکن صاحبان خانه نیز بسیار افزایش یافته است. برخی افراد می گویند که پرداخت ماهانه صدها یا حتی هزاران دلار افزایش یافته است.

اقتصاددانان پیش بینی می کنند که کانادا در سال ۲۰۲۳ وارد دور جدیدی از رکود خواهد شد، اما هنوز مشخص نیست که رکود چقدر شدید خواهد بود.

به گزارش تورنتوپرشنز،‌ داگلاس پورتر، اقتصاددان ارشد در BMO Capital Markets، گفت که اگر نرخ تورم و افزایش نرخ با آهسته‌تر افزایش یابد، ۲۵ تا ۳۰ درصد احتمال دارد که اقتصاد کانادا به یک فرود نرم دست یابد که به جلوگیری از رکود کمک می‌کند. همچنین کانادا ۵۰ درصد احتمال یک رکود کم عمق و ۲۰ تا ۲۵ درصد احتمال رکود شدیدتر دارد.

پورتر گفت: «همه اینها پیامدهایی برای بازار مسکن دارند. آنچه واضح است این است که هرچه اقتصاد ضربه کمتری بخورد، برای بازار مسکن بهتر است.

او بازار مسکن را یکی از ضعیف‌ترین حلقه‌های اقتصاد می‌داند، اتفاقی که در سال‌های اخیر، اگر نگوییم دهه‌های اخیر، رخ نداده است.

او پیش‌بینی می‌کند تا زمانی که این چرخه اقتصادی کامل شود، قیمت مسکن ۲۰ تا ۲۵ درصد نسبت به اوج خود کاهش می‌یابد و تاکنون ۱۰ درصد کاهش یافته است.

پورتر همچنین خاطرنشان کرد که بازار در حال حاضر "یخ زده" است و خریداران منتظر هستند تا قیمت ها بهتر شود و لیست ها بیشتر در دسترس باشند. بدیهی است که شما وارد بازار نمی‌شوید و خانه نمی‌خرید و می‌دانید که قیمت‌ها به طور قابل توجهی کاهش خواهند یافت.

پورتر گفت: از نظر من، نرخ بهره همچنان نقش کلیدی در سال جاری خواهد داشت. من فکر می‌کنم بازار هنوز در حال هضم تأثیر افزایش نرخ است و ما واکنش کامل قیمت مسکن به تأثیر افزایش نرخ را ندیده‌ایم.»

در کل، پورتر انتظار دارد که استان‌های پریری از مقاوم‌ترین استان‌ها باشند، زیرا بازار در سال اول همه‌گیری به اندازه مناطق دیگر بیش از حد گرم نشد.

استان‌های Atlantic و بخش‌هایی از بریتیش کلمبیا از نظر انعطاف‌پذیری متوسط ​​بودند زیرا در آن زمان جهش قیمتی مشابه منطقه انتاریو را تجربه نمی‌کردند و با افزایش مهاجرت مقابله می‌کردند.

پورتر همچنین شرایط مسکن در شهرهای متوسط ​​در جنوب غربی انتاریو مانند همیلتون، کیچنر، لندن و ویندزور را زیر نظر دارد. چرا که قیمت مسکن در این مناطق در طول همه گیری افزایش یافت، اما اکنون وارد فاز اصلاح قیمت شدید شده است.

او همچنین گفت که از نزدیک به دنبال نشانه هایی از ثبات در بازار مسکن است.

تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز