تکذیب شلیک گاز اشک‌آور در تجمع جانبازان در خیابان طالقانی

Submitted on س., 07/11/2023 - 03:09

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، طی روزهای گذشته عده‌ای از جانبازان مقابل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای طرح مطالبات خود از این بنیاد، تجمعی را برگزار کردند.

مأموران یگان امداد بعد از این تجمع، طبق پروتکل‌های مواجهه با تجمعات بین افراد حاضر می‌شوند تا در صورت نیاز حفظ نظم و آرامش ورود کنند؛ در خلال این تجمع بین برخی از افراد درگیری‌هایی به وجود می‌آید که با ورود مأموران یگان امداد (پلیس) درگیری به اتمام می‌رسد.

در برخی از فیلم‌های منتشرشده تعدادی از تجمع‌کنندگان مدعی می‌شوند که افرادی اقدام به زدن گاز اشک‌آور کردند که با پیگیری‌های خبرنگار تسنیم این موضوع از سوی مقامات انتظامی تکذیب شده است و احتمال زدن اسپری فلفل در دست بررسی قرار گرفته است؛ البته ذکر این نکته ضروری است که مأموران یگان امداد در تجهیزات سازمانی خود اسپری فلفل دستی ندارند و مأموران 110 که به‌صورت فردی به مأموریت اعزام می‌شوند اسپری فلفل دستی دارند.

هرچند هیچ جانبازی آسیب ندید اما باید شفاف‌سازی به‌موقع از سوی نهادهای انتظامی و امنیتی انجام شود و عملکرد فرمانده میدان مورد بررسی قرار گیرد تا اگر فردی تخلف کرده است با او طبق قانون برخورد شود.

انتهای پیام/+

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز