صنعت گردشگری: ۸ میلیون نفر در طول تابستان امسال از مونترال دیدن کردند

Submitted on چ., 10/12/2022 - 13:33

صنعت گردشگری: ۸ میلیون نفر در طول تابستان امسال از مونترال دیدن کردند

صنعت گردشگری که به شدت تحت تاثیر پاندمی کووید۱۹ قرار گرفته بود، با شروع تابستان در مونترال احیا شده است. در طول دوره ۳ ماهه تابستان این شهر از ۸ میلیون بازدیدکننده استقبال کرده است و نسبت به رکود پیش از همه‌گیری سال ۲۰۱۹ حدود ۸۰٪ رشد داشته است.

«این یک تابستان به یاد ماندنی برای مونترال بود. ۱۰۰ درصد جشنواره‌های استانی مجددا احیا شده‌اند. و اکثریت قریب به اتفاق جاذبه‌های توریستی ترافیک انسانی سنگینی را تجربه کرده‌اند.»

بخش هتلداری دارای نرخ اشغال نزدیک به ۸۰ درصد و درآمد کلی این بخش بالاتر از سال ۲۰۱۹ بوده است. و این در حالی است که کنفرانس‌های تجاری با نرخ حضور ۶۰ درصد برای رویدادهای مهم، شیب صعودی را طی کرده‌اند.

از سرگیری فعالیت‌های صنعت گردشگری، به ویژه پس از برداشته شدن آخرین محدودیت‌های بهداشتی، شور و شوق زیادی را در حوزه توریستی مونترال ایجاد کرده است و پیش‌بینی می‌شود که در سال آینده ۹.۵ میلیون بازدید کننده داشته باشیم.

این سازمان همچنین با سرعت زیادی کمپین بین‌المللی بی‌نظیری را راه اندازی کرده بود و به همین واسطه کلان شهر کبک توسط مجله مسافرتی «Condé Nast Traveler» در فهرست بهترین شهرهای بزرگ توریستی در سال ۲۰۲۲ قرار گرفت.

«برای سال پیش رو سورپرایزهای خوبی در نظر گرفته شده است. ما با پیروی از همان دستور العمل قبلی به اهداف خود خواهیم رسید. کارهای زیادی برای دریافت تائیدیه برگزاری بسیاری از کنگره‌ها، رویدادها و جشنواره‌ها انجام شده است.»

منبع: journaldemontreal

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز