روز ۱۷۷ طوفان‌الاقصی|شهدای غزه به ۳۲ هزار و ۷۸۲ نفر رسیدند

Submitted on ی., 03/31/2024 - 13:29

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی برای صد و هفتاد و هفتمین روز به جنگ وحشیانه خود در نوار غزه ادامه می‌دهد، در حالی که این جنگ روزانه صدها شهید و زخمی بر جای می‌گذارد؛ اشغالگران بخش بهداشت و درمان و بیمارستان‌های غزه را هدف قرار می‌دهند.

در تازه ترین آمار شهدا و مجروحان، وزارت بهداشت غزه دیروز شنبه اعلام کرد که قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی از هفتم مهرماه سال گذشته تاکنون به 32705 شهید و 75190 مجروح رسیده است. این وزارتخانه اعلام کرد که تعدادی از قربانیان هنوز زیر آوار و در جاده ها هستند و امدادگران نمی‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

دفتر رسانه‌های دولتی در غزه اعلام کرد که در طول 13 روز حمله به مجتمع بیمارستانی الشفاء، ارتش اشغالگر مرتکب جنایات تخریب، سوزاندن و هدف قرار دادن 1050 خانه، کشتار بیش از 400 نفر و دستگیری و شکنجه صدها بیمار، آوارگان و کادر درمانی شده است.

در این بیانیه آمده است که 107 بیمار در داخل مجتمع الشفاء در شرایط غیرانسانی به سر می برند که 30 نفر از آن‌ها بیمار معلول و تقریبا 60 نفرشان کادر پزشکی هستند و نظامیان صهیونیست مانع خروجشان می‌شوند.

مهمترین تحولات روز 177 عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

*****************************************

نتانیاهو امشب تحت جراحی قرار می‌گیرد

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد او امشب بعد از دیدار با اعضای کابینه تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت.

رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند عمل نتانیاهو برای درمان فتق خواهد بود و او تحت بیهوشی کامل قرار خواهد گرفت.

تایمز اسرائیل گزارش داده بیماری نتانیاهو شب گذشته در جریان چکاپ روتین از او کشف شده است.

در طول درمان* «یاروین لوین»، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی به صورت موقت وظایف نخست‌وزیری را به عهده خواهد گرفت.

هاآرتص: شرایط اینگونه باشد مهاجران به شهرک‌ها باز نمی‌گردند

یک رسانه عبری در گزارش مفصلی اعلام کرد، اگر شرایط به همین شکل پیش برود هیچ یکی از مهاجران ساکن شهرک‌های صهیونیست نشین شمال(هم مرز با لبنان) و جنوب به آن باز نخواهد گشت.

عادی هاشمونی نویسنده این گزارش اعلام کرد: به رؤسای شهرک‌های صهیونیست نشین خبر داده شد که سال جدید تحصیلی در اواخر سپتامبر ( اواخر شهریور) در این شهرک‌ها آغاز نخواهد شد و در عین حال از آنها خواسته شد این مسئله محرمانه باقی بماند، این در حالی است که

 مسئولین این شهرک‌ها از شرایط بی ثباتی و بی اطلاعی از آینده ضربه مهلکی به این شهرک‌ها وارد و باعث شود دیگر شهرک نشینان تاب آوری ادامه آن را نداشته باشند.

آکسیوس: نتانیاهو حاضر به رفع محدودیت‌ها برای توافق با حماس نشد

پایگاه آکسیوس مدعی شد بنیامین نتانیاهو درخواست مذاکره‌کنندگان اسرائیل برای دادن آزادی عمل بیشتر با آنها جهت توافق با حماس را رد کرده است.

طبق گزارش آکسیوس، اکثر وزرای کابینه جنگ نتانیاهو با دادن امتیازهای بیشتر به حماس جهت رسیدن به توافق موافقت کرده‌اند اما او با این موضوع مخالفت کرده است.

زخمی شدن 5 خبرنگار در بمباران چادرهای آوارگان در دیرالبلح

در حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به دیرالبلح و بمباران چادرهای آوارگان در بیمارستان شهدای الاقصی، پنج خبرنگار زخمی شدند.

کنعانی: جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی لکّه ننگی بر پیشانی حامیان ریاکار آن است

سخنگوی وزارت خارجه:

جنایات جنگی هولناک صهیونیست‌ها در نوار ‎غزه در مقابل چشم جهانیان ادامه دارد!

بمباران چادرهای آوارگان فلسطینی در محیط ‎بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلح که به شهادت و زخمی شدن جمع زیادی از فلسطینی‌ها منجر شد،  جدیدترین جنایت رژیم کودک‌کُش اسرائیل است که همه قوانین و مقررات بین‌المللی را به سُخره گرفته است.

ممانعت فوری از استمرار این جنایات و پیگرد حقوقی و قضایی جنایتکاران صهیونیست، مسئولیت قطعی مجامع و نهادهای بین‌المللی و  مطالبه افکار عمومی جهان است.

جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه ساکنان تحت محاصره نوار غزه، لکّه ننگ ابدی و پاک نشدنی بر پیشانی حامیان ریاکار آن است.

حملات هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی به بیمارستان غزه و منازل مسکونی

جنگنده های رژیم صهیونیستی اطراف بیمارستان شفاء در غرب غزه و ساختمانهای مسکونی را بمباران کردند.

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی هم مناطقی در غرب غزه را گلوله باران کرد.

بازداشت 25 فلسطینی دیگر در کرانه باختری طی ساعات اخیر

نظامیان صهیونیست طی روز گذشته تا امروز یکشنبه با یورش به مناطق مختلف کرانه باختری اشغالی، 25 فلسطینی دیگر از جمله 6 زن را بازداشت کردند.

یورش  نظامیان صهیونیست به روستایی در غرب رام الله

نظامیان رژیم صهیونیستی به روستای کفرنعمه در غرب رام الله واقع در کرانه باختری اشغالی یورش بردند.

اعتراف رسانه‌های عبری: آمریکا در کشتار مردم غزه شریک است

رسانه‌های عبری اذعان کردند که همکاری اطلاعاتی آمریکا با اسرائیل سهم عمده ای در بسیاری از کشتار صورت گرفته در نوار غزه داشته است.

به نوشته این رسانه‌ها، بعد از افشای یادداشت تفاهم محرمانه همکاری‌های اطلاعاتی بین ایالات متحده و اسرائیل که بعد از 7 اکتبر به امضا رسید، مشخص شد، دولت آمریکا هم در تلفات بسیار گسترده‌ای که به فلسطینیان وارد شده سهیم بوده است.

زخمی شدن یک نظامی صهیونیست در شهرک کریات شمونه

یک نظامی صهیونیست در پی اصابت موشک به شهرک صهیونیست نشین کریات شمونه زخمی شد.

آغاز اعتراضات یک هفته‌ای صهیونیست‌ها در برابر کنست

از اواسط ظهر امروز یکشنبه کار برپایی خیمه‌های اعتراض آمیز در مقابل مقر کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی آغاز شد.

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند پیش بینی می‌شود ده‌ها هزار نفر از صهیونیست‌های معترض از امروز یکشنبه در برابر مقر کنست در قدس اشغالی تجمع کرده و برنامه اعتراضی گسترده‌ای را برای یک هفته آینده تدارک دیده‌اند.

 قرار است این برنامه اعتراض آمیز در طول هفته و تا روز چهارشنبه که کنست به تعطیلات تابستانی می‌رود، ادامه پیدا کند.

افزایش آمار شهدای غزه به 32 هزار و 782 نفر

آمار شهدای تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه به 32 هزار و 782 نفر و تعداد مجروحان به 75 هزار و 298 نفر از هفتم اکتبر تا کنون رسیده است.

صهیونیستها فقط طی 24 ساعت اخیر، هشت جنایت کشتار در غزه مرتکب شدند که به شهادت 77 نفر و زخمی شدن 108 نفر دیگر انجامید.

تظاهرات مردم تونس در حمایت از فلسطین و درخواست برای توقف نسل کشی در غزه

شهروندان تونسی با برگزاری تظاهرات در شهر سوسه، بر حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین تاکید کرده و خواستار توقف جنایت رژیم صهیونیستی در نسل کشی در غزه شدند.

پایگاه مالکیه ارتش رژیم صهیونیستی با موشک برکان هدف قرار گرفت

رزمندگان حزب الله، پایگاه مالکیه ارتش رژیم صهیونیستی را با موشک برکان هدف قرار دادند که موشکها مستقیما به هدف اصابت کرد.

آمار تکان‌دهنده از بحران انسانی غزه در سایه گرسنگی و بیماری

نهادهای جهانی با بررسی بحران انسانی در غزه، آماری تکان‌دهنده از میزان تلفات انسانی در این منطقه بر اثر گرسنگی و بیماری‌های عفونی و اپیدمی‌ها ارائه داده و تاکید کردند اگر وضعیت همینگونه بماند قربانیان این جنگ در غزه از مرز 100 هزار نفر می‌گذرد.

حتی اگر جنگ فردا به پایان برسد و ساکنان نوار غزه تمام کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز را هم دریافت کنند، انتظار می رود 6500 نفر بر اثر جراحات، بیماری های عفونی و گرسنگی جان خود را از دست بدهند.

حمله نیروهای امنیتی پادشاهی مغرب به تظاهرات مردمی حامیان غزه

نیروهای امنیتی حکومت مغرب به شرکت کنندگان در تظاهرات حمایت از فلسطین و مردم غزه در شهر سلا حمله ور شدند.

پاپ خواستار آتش بس فوری در غزه شد

پاپ واتیکان در پیامی بار دیگر خواستار برقراری آتش بس فوری در نوار غزه و مبادله اسیران شد.

جنایت هولناک صهیونیستها در بمباران بیمارستان دیرالبلح

اشغالگران صهیونیست در جنایت هولناکی با جنگنده های خود چادرهای مستقر در محوطه بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلح را بمباران کردند که به شهید و زخمی شدن شماری از مردم بی دفاع منجر شد.

عملیات مجدد حزب الله علیه رژیم صهیونیستی با هدف قرار  دادن پادگان رامیم

رزمندگان حزب الله لبنان در راستای حمایت از مردم مقاوم غزه و مقاومت شجاع و شریف آن، ظهر امروز پادگان رامیم را با گلوله های توپ هدف قرار دادند و به دشمن تلفات وارد کردند.

کنعانی: وظیفه همه ملت‌ها و دولت هاست که به یاری ملت مظلوم فلسطین بشتابند

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه در آیین تکریم پرچم در روز جمهوری اسلامی ایران گفت: ملت بزرگ ایران که در پیروزی انقلاب باشکوه اسلامی ایران با تمام وجود در میادین، خیابان‌ها و شهرها و روستاها با حرکت انقلابی خود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تحت رهبری امام راحل و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در روز 12 فروردین 1358 به پیروزی رساندند.

وی تصریح کرد: ایران عزم آن دارد که در سال جدید هم با اراده جدی روابط خودش را با کشورهایی که مایل هستند در چارچوب منافع مشترک و احترام متقابل روابطشان با ایران را توسعه دهند، گسترش دهد.

کنعانی همچنین در خصوص اوضاع فلسطین اظهار داشت: ایام دردناکی در تاریخ فلسطین است و روزهای سختی را شاهدیم. این یک مسئولیت بین‌المللی برای همه ملت‌ها و دولت‌ها و مجامع بین المللی است که ماشین کشتار و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی را به فوریت متوقف کنند و به یاری ملت مظلوم فلسطین بشتابند.

برخورد خشن نظامیان رژیم صهیونیستی با مخالفان نتانیاهو

نظامیان رژیم صهیونیستی به شدت اعتراضات ساکنان صهیونیست مناطق اشغالی علیه بنیامین نتانیاهو را سرکوب کردند.

تظاهرات حمایت از غزه در کانادا و درخواست برای توقف فوری تجاوزات اشغالگران

شهروندان کانادایی با برگزاری تظاهرات در اتاوا ضمن ابراز همبستگی با مردم مظلوم غزه، خواستار توقف فوری جنگ رژیم صهیونیستی و نسل کشی در این منطقه شدند.

حماس: بدون توقف جنگ هیچ توافقی را امضا نمی‌کنیم

احمد عبدالهادی از مسئولان ارشد جنبش حماس با اشاره به اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی به مانور در مذاکرات ادامه می‌دهند و ثابت کرده‌اند به دنبال توافق نیستند گفت در صورت عدم وجود تضمین برای توقف جنگ، مقاومت زیر بار امضای هیچ توافقی نمی‌رود.

بمباران خان یونس در جنوب نوار غزه

جنگنده های رژیم صهیونیستی شهروندان فلسطینی را در شهرک بنی سهیلا در شرق خان یونس واقع در جنوب نوار غزه بمباران کردند که به شهادت دستکم هفت نفر منجر شد.

منازل مردم در شمال غربی النصیرات در مرکز نوار غزه هم هدف حملات اشغالگران قرار گرفته است.

راهپیمایی گسترده در کرانه باختری برای حمایت از غزه

فلسطینی‌ها در سراسر کرانه باختری از جمله رام‌الله راهپیمایی گسترده‌ای به مناسبت چهل و هشتمین سالگرد «روز زمین» برگزار و با محکوم کردن جنایت اشغالگران علیه غزه، بر حمایت خود از مقاومت و مردم غزه تاکید کردند.

مردم فلسطین در شهر رام‌الله به مناسبت چهل و هشتمین سالگرد «روز زمین» که امسال در سایه جنگ وحشیانه اشغالگران علیه غزه، به شکلی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود، دست به برگزاری راهپیمایی در حمایت از نوار غزه و مردم و مقاومت آن زده و جنایات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین را محکوم کردند.

واکنش حماس به کمک‌های تسلیحاتی جدید آمریکا برای رژیم صهیونیستی

جنبش حماس فلسطین قصد دولت بایدن برای اهدای محموله‌های تسلیحاتی جدید به رژیم صهیونیستی را مؤید دروغ بودن همه ادعاهای واشنگتن در زمینه نگرانی برای وضعیت انسانی غزه دانسته و تاکید کرد آمریکا عامل اصلی جنگ وحشیانه صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین است.

گروه‌های فلسطینی: هیچ نیروی خارجی حق ورود به غزه را ندارد

 گروه‌های مقاومت فلسطین در واکنش به ادعاهایی که رسانه‌های عبری درباره اداره غزه و ورود نیروهای بین‌المللی یا عربی به این منطقه مطرح کرده‌اند، با صدور بیانیه‌ای در چهل و هشتمین سالگرد «روز زمین» فلسطین تاکید کردند که فلسطینی‌ها اجازه ورود هیچگونه نیروی خارجی به غزه را نمی‌دهند و با هر نیرویی که قصد ورود به این باریکه را داشته باشد به عنوان یک طرف اشغالگر برخورد می‌کنند.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به درعا در سوریه

ارتش رژیم صهیونیستی منطقه حوض الیرموک در حومه غربی استان درعا در جنوب سوریه را هدف قرار داد که به گفته منابع سوری این حمله فقط خسارت مادی به دنبال داشته است.

جان باختن یک کودک و یک جوان فلسطینی به سبب گرسنگی

مرکز حقوق بشری اروپا-مدیترانه از جان باختن یک کودک 10 ساله و یک  دختر جوان 25 ساله در بیمارستان کمال عدوان غزه به سبب گرسنگی و سوء تغذیه خبر داد.

تظاهرات دهها هزار نفری مردم پاکستان در حمایت از مقاومت و مردم غزه

دهها هزار نفر از قشرهای مختلف مردم پاکستان با برگزاری تظاهرات در شهر کراچی در سالگرد روز زمین بر حمایت از مقاومت فلسطین و مردم غزه تاکید کردند

عملیات مقاومت در منطقه اشغالی «بئرالسبع»/ دستکم دو نظامی صهیونیست زخمی شد

منابع عبری زبان از وقوع عملیات ضدصهیونیستی در شهر اشغالی بئر السبع خبر دادند که به زخمی شدن دستکم دو نظامی صهیونیست منجر شده است.این صهیونیستها با سلاح سرد هدف قرار گرفتند.

درگیری جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیستی در اردوگاه بلاطه

با یورش نظامیان اشغالگر به اردوگاه بلاطه در شرق استان نابلس، درگیری مسلحانه شدیدی میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیستی در گرفته است.

فرانسه از قصد خود برای ارائه قطعنامه به شورای امنیت با هدف آتش‌بس دائم در غزه خبر داد

 «استفان سژورنی» وزیر خارجه فرانسه که در قاهره به سر می‌برد، در یک کنفرانس خبری گفت که پاریس قصد ارائه قطعنامه پیشنهادی به شورای امنیت سازمان ملل در خصوص آتش‌بس دائمی در غزه را دارد.

به گفته وزیر خارجه فرانسه، این قطعنامه شامل «راهکار دو دولتی» و «الزام به آتش‌بس دائمی در غزه» است.

هشدار گروههای مقاومت در کرانه باختری به تشکیلات امنیتی محمود عباس

گروه مقاومت «کتیبه قفین» (وابسته به سرایا القدس- شاخه نظامی جهاد اسلامی) و کتائب «شهداء الاقصی» به طور جداگانه به سازمان امنیتی تشکیلات خودگردان در خصوص بازداشت نیروهای مقاومت هشدار دادند.

در بیانیه گروه مقاومت «کتبیه قفین» آمده است: «اقدامی که سرویس امنیتی امروز در قبال نیروهای مقاومت انجام داد، شنیع و کمک به رژیم اشغالگر بود.

 به مقامات تشکیلات خودگردان می‌گوییم که به دنبال جنگ داخلی نیستیم، که تنها اسرائیل و جاسوس‌هایش از آن سود می‌برند.

گروه مقاومت شهداء الاقصی» نیز گفت: «مجاهدین ما خط قرمز هستند و هرگونه اقدامی علیه آن‌ها با پاسخ دردناک مواجه خواهد شد؛ از سرویس امنیتی می‌خواهیم تا نیروهای مقاومت را که بازداشت کرده است، آزاد کند.

 حضور نظامیان صهیونیستی داخل بیمارستان الشفاء

ارتش اشغالگر صهیونیستی ویدئویی از یورش به بیمارستان الشفاء را منتشر کرده است.

نظامیان صهیونیست 13 روز است که حملات و محاصره بیمارستان را آغاز کرده و 107 بیمار و کادر درمانی را به گروگان گرفته‌اند.

روسیه: حمله اسرائیل به حلب عواقب به شدت خطرناکی دارد

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که مسکو حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم می‌کند و آن را نقض صریح حاکمیت دولت سوریه می‌داند.

او گفت که این حملات «عواقب به شدت خطرناکی» در سایه تنش فعلی در فلسطین و غزه دارد.

حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به یک هدف حیاتی در فلسطین اشغالی

مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که یک هدف حیاتی در شهرک «عیلبون» واقع در منطقه الجلیل در شمال فلسطین اشغالی را با پهپاد هدف قرار داد است.

هلال احمر غزه: ارتش اشغالگر مانع رسیدن غذا و آب به بیماران و کادر درمانی در بیمارستان الشفاء می‌شود

تجاوزات اشغالگران موجب شهادت تعدادی از کادر درمانی شده است، اوضاع بهداشتی و درمانی روز به روز بدتر می‌شود و افزایش موج آوارگان اوضاع را بدتر کرده است.

ادعای ارتش اشغالگر درباره رهگیری یک هدف هوایی

ارتش اشغالگر صهیونیستی مدعی شد که یک هدف هوایی که از سمت سوریه وارد جولان اشغالی شده بود را رهگیری و منهدم کرده است.

انهدام تانک ارتش اشغالگر در خان یونس

عزالدین القسام اعلام کرد که رزمندگان فلسطینی در شهر خان یونس یک دستگاه تانک ارتش اشغالگر را با خمپاره «شواظ» هدف قرار داده‌اند که موجب کشته یا زخمی شدن تمامی خدمه تانک شده است.

 اردنی‌ها خواستار پایان توافق ننگین «وادی عَربه» شدند

هزاران اردنی بار دیگر در تجمع مقابل ساختمان سفارت رژیم صهیونیستی در امان، شعار دادند: «الشعب یرید اسقاط وادی عربه»(مردم خواهان لغو توافق وادی عربه هستند)

توافق سازش میان اردن و رژیم صهیونیستی موسوم به «توافق وادی عربه» در 26 اکتبر 1994 امضاء شد و دو طرف روابط رسمی دیپلماتیک میان خود را آغاز کردند.

بیش از 400 شهید در اطراف بیمارستان الشفاء

دفتر رسانه‌‌ای دولت حماس در غزه: رژیم اشغالگر بیش از 400 نفر را در اطراف بیمارستان الشفاء به شهادت رسانده است.

رژیم اشغالگر 13 روز است که حملات و محاصره بیمارستان را آغاز کرده است؛ سکوت جامعه را محکوم می‌کنیم.

ارتش اشغالگر 1050 خانه در اطراف بیمارستان را مورد هدف قرار داده است؛ آمریکا، جامعه جهانی و برخی کشورهای اروپایی و رژیم اشغالگر را مسئول جنایت نسل‌کشی می‌دانیم.

 ارتش صهیونیستی همچنان 107 بیمار داخل بیمارستان را در شرایط غیر انسانی در گروگان خود دارد.

در حال تکمیل...

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز