با افزایش فهرست موجودی کاندومینیوم تورنتو فروش خانه طی ۲۳ ساله گذشته بیشترین سقوط را داشته است

Submitted on س., 02/28/2023 - 18:58

با ورود به سال ۲۰۲۳، بازار مسکن همچنان در کانون توجه بسیاری از مردم قرار دارد. بر اساس داده‌ها، قیمت مسکن در تورنتو بزرگ همچنان به کاهش سالانه و ماهانه ادامه می‌دهد و خریداران بالقوه مسکن هنوز در حاشیه هستند و در مواجهه با هزینه‌های مورتگیج بالاتر برای خرید مردد هستند. این امر همچنین باعث شد که فروش خانه های جدید در منطقه GTA در ژانویه به پایین ترین حد در ۲۳ سال گذشته برسد.
تورنتو به ۲۲ درصد واحدهای مقرون به صرفه به منظور گسترش کاندوهای موجود نیاز دارد

قیمت معیار برای خانه‌های یک‌خانواری (شامل خانه‌های مستقل، نیمه مستقل و خانه‌های قطاری) به دلیل سطح نسبتاً بالاتر موجودی فهرست ها، از ژانویه ۲۰۲۲ به ۱/۷۳ میلیون دلار کاهش یافت. انجمن صنعت ساختمان و توسعه زمین (BILD) گزارش داد که این نسبت از قیمت پایه ۱/۷۵ میلیون دلاری در ماه دسامبر کاهش یافته است.

قیمت آپارتمان های نوساز نیز ۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به ۱/۱۲ میلیون دلار رسید. این نسبت به قیمت پایه ۱/۱۳ میلیون دلار در ماه دسامبر کاهش یافته است.

گروه آلتوس که فروش و قیمت‌های ساخت‌وساز جدید را در GTA رصد می‌کند، گفت که فروش خانه‌ها و آپارتمان‌های جدید ساخت‌وساز نسبت به ماه ژانویه سال ۲۰۲۲ به میزان ۸۱ درصد کاهش یافته و به ۵۶۷ واحد رسیده است. و این فروش ۷۰ درصد کمتر از میانگین دهه گذشته است.

۳۸۱ کاندو فروخته شده در ماه گذشته کمترین تعداد در ۱۴ سال گذشته و ۸۴ درصد کاهش نسبت به میانگین ۱۰ ساله داشته است.

۱۸۶ خانه تک خانوار فروخته شده در ماه ژانویه ۷۸ درصد کمتر از میانگین ده ساله و ۷۰ درصد کمتر از ژانویه ۲۰۲۲ است.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، ادوارد جگ، مدیر تحقیقات آلتوس، در بیانیه‌ای گفت: «سازندگان، به‌ویژه بخش کاندومینیوم، به ساخت واحدهای جدید به بازار ادامه می‌دهند، اما اکثر خریداران به طور موثر در حاشیه هستند.

موجودی خانه های جدید و از پیش ساخته شده با ۱۳۴۹۰ خانه برای فروش به بالاترین حد در دو سال اخیر رسید زیرا دو پروژه بزرگ کاندو در منطقه تورنتو بزرگ در ژانویه وارد بازار شدند.

انجمن سازندگان خانه گفت، موجودی موجود برای فروش در ماه گذشته افزایش یافت که شامل ۱۱۸۶۹ کاندو، عرضه ۷/۵ ماهه، و ۱۶۲۱ خانه تک خانوار با عرضه ی ۴/۸ ماهه می باشد، اما این مقدار هنوز از آنچه برای تعادل بازار لازم است، که به ۹ تا ۱۲ ماه موجودی نیاز دارد، کمتر است.

کاندومینیوم های موجود برای فروش شامل ۶۸۵۲ واحدی است که هنوز در حال ساخت نیستند؛ ۴۴۸۹ واحد در حال ساخت و ۵۲۸ خانه تازه تکمیل شده است.
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز