خاتمی: راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانه پیروزی مردم بر تمامی توطئه‌هاست

Submitted on جمعه, 02/10/2023 - 06:12

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران  طی سخنانی اظهار داشت: باور به خداوند سبب می‌شود انسان در همه عرصه‌ها نقطه امید را روشن ببیند، چون خداوند را قادر می‌بیند. برکت دیگری که این باور دارد، غرورشکنی است. کسی که قدرت خداوند متعال را باور داشته باشد غرور برای او معنایی ندارد. 

 

وی افزود: سقوط حکومت 57 ساله پهلوی  چیزی جز اراده قدرت خداوند نبود،‌ رژیمی که آزادی‌ستیزی و  دین‌ستیزی، خداستیزی در دستور کارش بود و کارتر آن را جزیره ثبات می‌نامید. آمریکا در 50  سال اخیر به 25 کشور جهان حمله مستقیم و غیرمستقیم کرده است، اما جرئت نکرد در این 43 به ایران حمله‌ کند. 

خاتمی گفت: خدای سال 1401 همان خدای سال پیروزی انقلاب و دفاع مقدس است، اگر با خدا باشید  خدا هم کمک می‌کند. عمر 43 ساله انقلاب تأیید این جمله است، همه کار برای سقوط انقلاب کردند،‌ یکی از این کارها،  شیطنت‌های حوادث 120 روز اخیر است. 

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: استکبار به جنگ ما آمد و امروز توطئه‌شان خنثی شد، آمریکا پژوهشکده‌های مرتبط و غیرمرتبط با خود را بسیج کرد که طرح‌هایتان را علیه انقلاب اسلامی برای براندازی به ما بدهید و در نهایت 200 طرح و برنامه برای براندازی انقلاب اسلامی مهیا کرد که به فضل خداوند همه این توطئه‌ها خنثی شد. 

وی  در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره  به زلزله اخیر در شهرستان خوی کفت: تسلیت عرض می‌کنم به مردم زلزله‌زده خوی و طلب مغفرت برای جانباختگان این زلزله و طلب صبر برای بازماندگانش داریم. تقریبا همه مسئولین مربوط در صحنه حاضر شدند و خدمات را مهیا کردند، ما خود را هم‌درد این عزیزان می‌دانیم و امیدواریم هر چه زودتر مشکلات‌شان حل شود، همچنین به زلزله‌زدگان در کشورهای ترکیه و سوریه تسلیت می‌گویم.

خاتمی خاطرنشان کرد: دهه مبارک فجر هر روزش حادثه و خاطره است، هیچ کشوری شکوه 44 ساله انقلاب اسلامی را ندارد. راهپیمایی فردا هم تکلیف شرعی و هم تکلیف میهنی است، تکلیف شرعی برای آن‌ها که می‌بینند دین به صحنه آمده است، قانون حاکم بر این مردم دین خداست، این نظام الهی را باید تقویتش کرد تا بماند. 

خطیب نماز جمعه تهران گفت: تکلیف میهنی هم هست برای همه افرادی که به استقلال کشور می‌اندیشند، کشور ما امروز مستقل اداره می‌شود، فردا همه آن‌هایی که به ایران سربلند عشق می‌ورزند در راهپیمایی شرکت خواهند کرد. قرآن، حضور در صحنه را تکلیف می‌داند و معتقد است مؤمنان در صحنه‌ای که حضورشان تأثیرگذار است، حاضر می‌شوند. 

 خاتمی ادامه داد: برکات راهپیمایی 22 بهمن مثل عملیات فتح‌المبین در جبهه است، این راهپیمایی شما مردم، عمل صالح است، ثواب نماز جمعه، اعتکاف و روزه‌های مستحبی دارد، با قصد انجام عبادت به صحنه بیایید، هر گامی که دشمنان را خشمگین کند، عمل صالح است.این راهپیمایی یک عمل صالح است یعنی ثواب نماز جمعه یا اعتکاف یا روزه‌های مستحبی را دارد. آیت‌الله مشکینی (ره) با وضو و با توجه برای یاری دین خدا به میدان بیایید. هر گامی که دشمنان را به خشم بیاورد عمل صالح به حساب می‌آید. هر گام مردم در راهپیمایی فردا فریاد مرگ بر آمریکا است. 

وی افزود: راهپیمایی فردا مصداق شکر نعمت  و وفای به عهد است. وفای به عهدی که با امام خمینی بستیم و به ایشان گفتیم نمی‌گذاریم پرچمی که شما برافراشتی زمین بماند. شهدای انقلاب که اکثریت جوان بودند علی‌رغم اینکه دوست داشتند لذت جوانی را بچشند جان خود را فدای ما کردند تا این نظام باقی بماند. این راهپیمایی مصداق شعائر الهی است.هرجا که نام انقلاب اسلامی است آنجا نام دین و معنویت است. همچنین راهپیمایی فردا نماد وحدت و اتحاد ملی است که همواره مورد تاکید رهبر انقلاب بوده است. 

خاتمی با تاکید بر اینکه راهپیمایی فردا ناکام گذاشتن دشمنانی است که در این 120 روز برای براندازی نظام خیز برداشته بودند، گفت: به فضل خدا راهپیمایی فردا مهر پایانی پیروزی مردم بر تمامی توطئه‌ها است. راهپیمایی فردا همچنین نماد بصریت و دشمن شناسی مردم است. 

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به فرمان عفو گسترده محکومان اغتشاشات اخیر از سوی رهبر انقلاب گفت: این شیوه از زمان امام خمینی جاری بوده و امامین انقلاب این روش را به تاسی از پیامبر اکرم و امیرالمونین  (ع) انجام می‌دهند. این اقدام موجب تحسین سلیقه‌های مختلف در کشور شد. البته ما باید همه فرمایشات رهبر انقلاب را بشنویم و نباید آنچه که باب میل ما بود بشنویم و تحسین کنیم و بعضی دیگر را نشنویم و توجهی به آن نکنیم.

خاتمی همچنین با اشاره به مراسم اعتکاف سال جاری خاطرنشان کرد: در اعتکاف امسال دهه هشتادی‌ها حضور گسترده‌ای داشتند. برای نمونه 48 هزار نفر در اعتکاف مشهد اسم‌نویسی کرده بودند که البته تنها 2 هزار نفر موفق به حضور در حرم امام رضا (ع) شدند که اکثر این افراد را دهه هشتادی‌ها تشکیل می‌دادند.  این نشان می‌دهد دهه هشتادی‌ها نیز همانند نسل‌های قبل خود با انقلاب هستند و با این انقلاب خواهند ماند. 

انتهای پیام/

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز