بحران مسکن در کانادا پایان ندارد! جوانان باید تا ۸۰ سالگی صبر کنند تا صاحب خانه شوند

Submitted on پ., 07/04/2024 - 21:23

تریستین هاپر، مفسر "نشنال پست" خاطرنشان کرد که طبق آخرین پیش بینی های جمعیتی منتشر شده توسط اداره آمار کانادا، حتی خوش بینانه ترین اهداف ساخت مسکن نیز برای بازگرداندن مقرون به صرفه بودن مسکن در میان هجوم گسترده مهاجران جدید دشوار خواهد بود. جوانان ممکن است مجبور شوند تا سن ۸۰ سالگی برای خرید مسکن صبر کنند.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، هاپر خاطرنشان کرد که اداره آمار کانادا هفته گذشته پیش بینی کرد که کانادا تا سال ۲۰۷۲ دارای ۶۳ میلیون نفر جمعیت خواهد بود که تقریباً تمام این رشد ناشی از مهاجرت است. جمعیت فعلی کانادا کمی بیش از ۴۱ میلیون نفر است، که به این معنی است که هر ساله ۴۴۰۰۰۰ مهاجر جدید بر اساس میانگین ۲/۴ نفر خانواده کانادایی، سالانه حدود 183000 واحد مسکونی جدید برای اسکان دادن هجوم مهاجران جدید مورد نیاز است.

داده های شرکت وام مسکن و مسکن کانادا (CMHC) نشان می دهد که کانادا ۳/۵ میلیون واحد کمبود مسکن دارد، اما نرخ فعلی ساخت مسکن تنها 247830 واحد در سال است. تعداد خانه مورد استفاده برای مهاجران جدید 183000 می باشد و این بدین معنی است که سالانه تنها ۶۳۰۰۰ خانه برای جبران کمبود مسکن باقی می‌ماند و ۵۵ سال طول می‌کشد تا کمبود ۳/۵ میلیون مسکن برطرف شود.

به عبارت دیگر، با سرعت کنونی ساخت و ساز خانه، حتی جوانترین هزاره های کانادایی که در حال حاضر در دبیرستان هستند نیز تا سن ۸۳ سالگی نمی توانند از بازار مسکن به بهره ببرند.

دولت ترودو تأثیر مستقیم مهاجرت بر مقرون به صرفه بودن مسکن را پذیرفت و در ماه آپریل متعهد به ساختن دو میلیون واحد مسکونی اضافی تا سال ۲۰۳۱ شد.

طرح «حل بحران مسکن» متعهد به ساخت ۳/۸۷ میلیون خانه جدید طی هفت سال آینده یا حدود 552857 خانه در سال است. سوال اینجاست که آیا این طرح مسکن قابل تحقق است؟ این امر مستلزم آن است که نرخ ساخت و ساز مسکن در کانادا یک شبه دو برابر شود و این سرعت در دهه آینده حفظ شود.

ارزیابی اقتصاددانان TD از این طرح: "ساخت 550000 خانه جدید در سال یک کار بسیار دشوار است." وی در پاسخ به این سوال که آیا سازندگان خانه می توانند پیش بینی های دولت فدرال را برآورده کنند، پاسخ داد: "به هیچ وجه."

پیش‌بینی‌های CMHC نشان می‌دهد که کانادا از تعهدات دولت ترودو بسیار کوتاه خواهد آمد و ساخت مسکن در آینده واقعاً کاهش خواهد یافت. در جدیدترین چشم انداز بازار مسکن CMHC، خوش بینانه ترین پیش بینی این است که تا سال ۲۰۲۶ به تعداد 241659 خانه ساخته خواهد شد و پیش بینی "بدبینانه" این است که به تعداد 226211 خانه ساخته شود. با در نظر گرفتن اینکه سالانه 183000 خانه برای مقابله با رشد مهاجرت مورد نیاز است، این بدان معناست که تنها ۴۳۲۱۱ خانه برای کاهش کمبود مسکن استفاده می شود.

پیش بینی آمار کانادا از ۶۳ میلیون کانادایی در سال ۲۰۷۳ بر اساس رشد متوسط ​​است و انتظار می رود جمعیت آن بین ۴۷/۱ میلیون تا ۸۷/۲ میلیون باشد. اگر به ۸۷/۲ میلیون نفر برسد، تعداد واحدهای مسکونی مورد نیاز برای مهاجران جدید به 385000 واحد در سال افزایش خواهد یافت. برآورد ۴۷/۱ میلیون تنها 122000 مهاجر جدید در سال است که از سال ۱۹۸۶ (زمانی که ۹۹۴۰۰ مهاجر پذیرفته شدند) محقق نشده است. در این سطح پذیرش، تنها حدود ۵۰۰۰۰ واحد مسکونی در سال برای مقابله با تازه واردان (با فرض میانگین ۲/۴ نفر در هر خانوار) ​​مورد نیاز است.

تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز