فرار پرسپولیس در صدر با گلزنی کاپیتان | سرخ ها استقلال و سپاهان را جا گذاشتند!

Submitted on جمعه, 01/20/2023 - 10:53

 تیم پرسپولیس از هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۶.۳۰ امروز در ورزشگاه آزادی به مصاف ذوب‌آهن رفت و موفق شد با تک گل کاپیتان خود این تیم را شکست بدهد. سرخ ها با این برد به امتیاز ۳۵ رسیدند و فاصله خود را با سپاهان به ۵ امتیاز افزایش دادند.

پرسپولیس در این نیمه در غیاب بازیکنانی چون سعید صادقی (مصدوم) و مهدی ترابی (محروم) نتوانست موقعیت های گلزنی صد درصد ایجاد کند. این تیم هرچند در مالکیت توپ عملکرد خوبی داشت اما با تکیه بر وحید امیری و محمد عمری در خط حمله نتوانست گلزنی کند.

ذوب آهن هم در این نیمه تیم دست و پا بسته ای نبود و در چند حمله با استفاده از فضای پشت مدافعان پرسپولیس، میزبان خود را آزار داد. بازیکنان این تیم در دقیقه ۵ با یک ضربه محکم از پشت محوطه جریمه علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس را به واکنش مجبور کردند و توپ در ادامه به تیرک عمودی سرخپوشان برخورد کرد. در نهایت اما این بازی با نتیجه بدون گل در نیمه اول به پایان رسید.

در نیمه دوم پرسپولیس برای رسیدن به گل، بازی هجومی تری را به نمایش گذاشت. شیخ دیاباته مهاجم سرخپوشان پس از هفته ها غیبت در ترکیب این تیم، در دقیقه ۵۵ وارد زمین شد تا قدرت خط حمله سرخپوشان بیشتر بشود. در دقیقه ۶۸ هم سروش رفیعی در حالی که پشت محوطه جریمه ذوبی ها صاحب ضربه کاشته شده بود به زمین رفت. رفیعی خودش پشت این ضربه قرار گرفت و ارسال او داخل محوطه جریمه، با پرش و ضربه سر امید عالیشاه به گل تبدیل شد.

پرسپولیس یکبار دیگر از همین طریق می توانست به گل برسد اما این بار پاس سروش رفیعی با ضربه سر مرتضی پورعلی گنجی با اختلاف کم از کنار دروازه حریف به اوت رفت.

شیخ دیاباته هم بعد از ورودش به زمین دو موقعیت خوب گلزنی به دست آورد. ابتدا شوت سنگین او توسط فرعباسی مهار شد. در دقیقه ۸۶ هم دیاباته با دروازه بان ذوب آهن تک به تک شد اما ضربه «چیپ» او به شکل بسیار عجیبی به اوت رفت.

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز