به دلیل حمله به سفارت روسیه، مسکو سفیر کانادا را در اتاوا احضار کرد

Submitted on پ., 09/22/2022 - 12:59

وزارت امور خارجه روسیه درپی حمله ناکام به سفارت روسیه در اتاوا، سفیر کانادا را در مسکو احضار و مراتب اعتراض خود را نسبت به حمله به سفارت روسیه اعلام کرد.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، اخیرا یک فرد ناشناس یک کوکتل مولوتف – بمب بنزینی – را به محوطه سفارت روسیه در اتاوا پرتاب کرد، اما عمل نکرد.

سخنگوی ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا نیز ضمن غیرقابل قبول خواندن خشونت و خرابکاری در کشور از بررسی این حادثه توسط مقامات مسئول خبر داد.

ما می‌دانیم که کانادایی‌ها از آخرین تصاویری که از ایزیوم منتشر می‌شود، شوکه شده‌اند. به همین دلیل است که ما از هیچ تلاشی برای پاسخگویی رئیس جمهور روسیه (ولادیمیر پوتین) و همدستانش برای جنایات جنگی آن‌ها دریغ نخواهیم کرد.

مقامات اوکراینی هفته گذشته گفتند که ۴۴۰ جسد را در جنگل‌های نزدیک ایزیوم، شهری در شمال شرقی اوکراین که در اوایل سپتامبر در جریان یک ضد حمله در منطقه خارکف از نیروهای روسیه بازپس گرفته شد، پیدا کردند. آن‌ها گفتند که بیشتر کشته‌شدگان غیرنظامی بودند.

اوله سینیهوبوف، فرماندار منطقه خارکیف که در محل نبش قبر این افراد حضور داشت، در این زمینه گفت:

این یک گور دسته‌جمعی است. شهروندان غیرنظامی در اینجا دفن شده‌اند. بر روی بدن همگی آن‌ها نشانه‌هایی از اعمال خشونت‌ وجود دارد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین هم در اظهاراتی گفت، این گور دسته جمعی شاهدی بر ارتکاب جنایات جنگی توسط نیروهای روسی است.

تاکنون ۴۵۰ قربانی غیرنظامی پیدا شده است اما افراد دیگری نیز وجود دارند که یا به صورت خانوادگی ناپدید شده‌ و یا پس از شکنجه در اماکن دیگری دفن شده‌اند.

کرملین روز دوشنبه اتهامات مربوط به ارتکاب جنایات جنگی توسط نیروهای روسیه در استان خارکف اوکراین را «دروغ» خواند.

منبع:‌ رویترز

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز