اروپا در تحریم‌های جدید خود علیه روسیه سپاه پاسداران را نیز هدف قرار می‌دهد

Submitted on پ., 02/16/2023 - 07:52

رئیس کمیسیون اروپا همچنین گفت که روسیه از صدها پهپاد ایرانی برای کشتن غیرنظامیان اوکراین استفاده می‌کند. او در سخنان خود تصریح کرد که برای اولین بار اروپا در نظر دارد که نهادهای ایران از جمله نهادهای وابسته به سپاه پاسداران را هدف تحریم های خود قرار بدهد و اساساً اتحادیۀ اروپا وظیفۀ خود می داند که با ایران و با انتقال پهپاد و فن‌‌آوری نظامی این کشور به روسیه مقابله کند.

اتحادیۀ اروپا امیدوار است که دهمین بسته از تحریم‌های آن همزمان با نخستین سالگرد جنگ در اوکراین به تصویب برسد. بستۀ جدید تحریم‌های اروپا دربرگیرندۀ محدودیت‌های تازه در زمینه های تجاری و صادرات تکنولوژی به ویژه در عرصۀ نظامی از جمله تولید پهپاد، موشک‌ و هلیکوپتر است.

رئیس کمیسیون اروپا سپس تأکید کرد که در این چارچوب هفت شرکت ایرانی وابسته به سپاه پاسداران هدف تحریم اروپا قرار می‌گیرند و اتحادیۀ اروپا آماده است فهرست تحریم‌های خود را طولانی‌تر کند.

در اظهاراتی جداگانه جوزپ بورل، نمایندۀ سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا گفت : کمیسیون اروپا پیشنهاد می‌کند که حدود یک صد شخصیت حقیقی و حقوقی را به فهرست تحریم‌های خود بیفزاید؛ شخصیت‌هایی که به گفتۀ نمایندۀ سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و استقلال اوکراین را زیر سئوال می‌برند.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز