اعلام برائت جامعه پزشکی کشور از یک پزشک

Submitted on س., 12/13/2022 - 03:27

به گزارش همشهری آنلاین، ۱۲۰۰ پزشک با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان نظام پزشکی کل کشور، انزجار خود را از رفتار غیرانسانی یک قاتل اعلام کردند.

متن این نامه به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

رئیس محترم سازمان نظام پزشکی کل کشور؛ جناب آقای دکتر رئیس‌زاده

باسلام و احترام

با کمال تأسف خبر به شهادت رسیدن جوان ۲۷ ساله "سید روح الله عجمیان" به شکلی فجیع با استفاده از ضربات متعدد چاقو، قمه، پنجه بوکس، ضربه سنگ به سر و... در روز پنجشنبه ۱۲ آبان ماه در کمالشهر کرج، همه را در بهت و حیرت فرو برد.

در حالی که این جوان بدون هیچ‌گونه ادوات نظامی و در راستای کمک به رفع انسداد اتوبان در محل حضور یافته بود، به اعتراف خود متهمان حدود ۴۰ نفر وی را مورد حمله دسته‌جمعی قرار داده و به شکلی بسیار فجیع، ناجوانمردانه و تحت شکنجه به شهادت می‌رسانند.

در این میان، حضور دو نفر در این شکنجه و قتل صبر، به نام‌های "حمید و فرزانه قره‌حسنلو" که پزشک و کارشناس آزمایشگاه هستند، بر حیرت و درد و انزجار جامعه پزشکی افزود.

اشتغال متهم مزبور به حرفه پزشکی و منافات رفتار و واکنش‌های غیرانسانی و غیرحرفه‌ای او با «سوگند پزشکی»، ما جمعی از اعضای جامعه علوم پزشکی سراسر کشور را بر آن داشت تا از شما به عنوان ریاست مهم‌ترین نهاد صنفی جامعه علوم پزشکی کشور، درخواست نماییم در جهت "حفظ شأنیت جامعه خدوم علوم پزشکی" و ترمیم چهره این حرفه مقدس در اذهان عمومی، برائت نظام پزشکی و اعضای این جامعه را نسبت به کنش و واکنش‌های حمید و فرزانه‌ قره‌حسنلو و نیز اندک پزشک‌نماهایی که به دور از شرافت و اصول اخلاقی و درک انسانی و بدون توجه به جرائم  نامبردگان، از آن‌ها حمایت می‌کنند، در اطلاعیه ای عمومی به مردم اعلام کنید.

لذا از آن مقام مسئول اعاده حیثیت جامعه پزشکی و از مقامات قضایی، اشد مجازات برای عاملین این جنایت را در هر لباس و صنفی و با هر سابقه‌ای خواستاریم.

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز