۳۱ تن از سران مفاسد اقتصادی شناسایی شدند | درخواست کردیم در میدان آزادی اعدام شوند
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۱ تن از سران مفاسد اقتصادی که با فساد و رانت خواری ثروت کشور را غارت کردند، شناسایی شدند و درخواست داریم در ملاء عام و در میدان آزادی اعدام شوند.

رييس فراكسيون مبارزه با فساد اقتصادي
به گزارش ایرنا، امیر خجسته در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر همدان با بیان اینکه مسئولان باید در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی ورود کنند عنوان کرد: عده ای غارتگر، بر روی ثروت کشور دست گذاشته اند و مال مردم را به تاراج می برند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: گلوگاه قاچاق بسته شده است و اکنون هیچگونه قاچاقی وارد کشور نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه ورود قاچاق موجب ضربه به تولید ملی می‌شود، ادامه داد: ما باید با برنامه ریزی مدون تولید داخلی را افزایش دهیم چرا که تولید ملی تنها راه و گره گشای مشکل اقتصادی کشور است.

خجسته تاکید کرد: باید با جدیت با سران مفاسد اقتصادی همچون سلطان شکر، سلطان گوشت و دیگر کالاها برخورد شود.

وی با تاکید بر اعدام مفاسد اقتصادی در ملاء عام گفت: اعدام چهار تن از آنها قطعی شده و حکم اعدام ما بقی نیز باید صادر شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت ادامه داد: به کسی که فساد مالی دارد نباید رحم کرد چراکه در صورت سکوت و چشم پوشی، به مردم خیانت کرده ایم.

وی افزود: با هماهنگی رییس قوه قضاییه آمادگی داریم تا با در اختیار گرفتن ۲ شعبه در فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی حکم مفاسد اقتصادی را اجرا کنیم.

خجسته گفت: از تهدید و تخریب مفسد اقتصادی نمی‌ترسیم و آبروی خود را برای اجرای احکام آنها می‌گذاریم.

وی تاکید کرد: سکوت مسئولان نشان از باز شدن جیب و بسته شدن دهانشان می‌دهد؛ باید در برابر هر کس که حق مردم را ضایع می‌کند بایستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکهزار و ۱۲۸ کانتینر قاچاق وارد کشور شده که با ورود مجلس شخصی که عامل آن بود شناسایی و دستگیر شد و حالا در زندان به سر می‌برد.

وی اضافه کرد: باید در برابر مسئولانی که نتوانند اقتصاد کشور را کنترل کنند، بایستیم.

خجسته با اشاره به اینکه باید با یک عزم ملی ریشه‌های فساد را نابود کنیم ادامه داد: هر کسی که در جهت منافع مردم گام بردارد ما حمایتش می‌کنیم.

وی تاکید کرد: قیمت دلار به کانال ۱۰۰ هزار ریال وارد شده اما هنوز قیمت اجناس و کالاها کاهش نیافته است.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: ما زیر تحریم هستیم اما در شرایط بحرانی، جنگ هشت ساله را مدیریت کردیم و حالا جنگ اقتصادی را نیز باید مدیریت کنیم.

به گفته وی افزایش ۲۰ درصدی حقوق قابل قبول نیست و باید متناسب با تورم حقوق کارکنان افزایش یابد.

خجسته عنوان کرد: مردم حاشیه شهر با یارانه ۴۵۰ هزار ریالی زندگی می‌کنند و باید فکر معیشت آن‌ها باشیم.

به اعتقاد وی بودجه پیشنهادی دولت برای سال آتی معیشت مردم را تامین نمی‌کند اما می‌توان با جلوگیری از فرار مالیاتی آقازاده‌ها، پرداخت عوارض و جلوگیری از سفرهای خارجی مسئولان، منبعی برای تامین بودجه فراهم کرد.

خجسته افزود: ما به اندازه کل قاره اروپا منابع و ثروت داریم و باید با استفاده از این ثروت نیاز و معیشت ملت را تامین کنیم.

وی تاکید کرد: حاکمیت اگر نمی‌تواند اقتصاد مردم را کنترل کند مدیریت را به مردم بسپارد که مردم می‌دانند چگونه اقتصاد را مدیریت کنند.

خجسته با اشاره به اینکه مسئولان، دولت و مجلس باید حق مردم را ادا کنند اظهار داشت: مردم ما همواره در شرایط سختی همچون دوران دفاع مقدس در صحنه حضور داشتند و این همه مشکلات اقتصادی حق آن‌ها نیست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خروج داعش از منطقه را موفقیت بی نظیری برای انقلاب اسلامی و مسلمانان منطقه و سیلی محکمی به آمریکا و رژیم صیهونیستی دانست.

در تمام دنیا بی‌نظمی در زمینه پولی وجود ندارد
‌۲۲ میلیارد دلار ارز در پی تلاطمات ماه‌های قبل از کشور خارج شد
عضو هیئت ‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با حمایت از تصمیمات بانک مرکزی برای مقابله با سوداگران بازار ارز گفت: تلاطم‌های ارزی ماه‌های پیش نتیجه کم کاری بعضی از معاونین سابق بانک مرکزی بود که در پی آن ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور خارج شد.

ارز
به گزارش تسنیم، طی دو ماه گذشته بانک مرکزی گام مهمی در راستای مبارزه با سوداگران بازار ارز و شفافیت ابزارهای پرداخت برداشت. بانک مرکزی حساب‌های متصل به کارت را به کد ملی متصل نمود و سقف تراکنش خرید کارتی برای هر کد ملی در ۲۴ ساعت حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان تعیین و سقف تراکنش خرید کارتی برای هر فقره کارت در ۲۴ ساعت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد. همچنین بانک مرکزی در اقدامی مهم قابلیت ظهر نویسی چک‌های تضمینی را فاقد اعتبار دانست و اعلام کرد این چک‌ها صرفاً باید در وجه گیرنده (ذینفع) صادر ‌شود.

هر اقدامی که نظارت بر بازار پول را بیشتر بکند مورد حمایت ماست
اقدامات بانک مرکزی تأثیر بسزایی در بازارها به خصوص بازار ارز گذاشت به نحوی که موجب کاهش قیمت ارز پس از این اقدامات، به پایین‌ترین حد خود پس از بی‌ثباتی‌های اخیر رسید. در همین راستا محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره مصوبه بانک مرکزی برای تعیین سقف تراکنش‌های مالی روزانه گفت: «هر گونه اقدامی که بتواند نظارت را بر عملیات بازار پول بیشتر بکند و باعث اقتدار عمل بیشتر بانک مرکزی شود، مورد حمایت ماست. »

وی افزود: «عملکرد بانک مرکزی در زمینه حذف چک‌های تضمینی، بررسی تراکنش‌ها و تبدیل سودهای روزشمار به ماه شمار در مدیریت بازار نقدینگی موثر است. »

خجسته: بانک مرکزی با قاطعیت اقدامات خود را ادامه دهد
در همین رابطه امیر خجسته، عضو هیئت ‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره آثار مثبت اعمال سقف تراکنش‌های مالی بر بازار ارز گفت: «اقدام بانک مرکزی، کار خوب و پسندیده‌ای است و به نظر من باید تراکنش‌های مالی کنترل شود. این کار نیاز به مصوبه هم نداشت زیرا جزء وظایف ذاتی بانک مرکزی محسوب می‌شود. البته افرادی که در مافیای این برنامه‌ها حضور دارند راهکار دور زدنش را می‌دانند، لذا بانک مرکزی باید با قاطعیت اقدامات خود را ادامه دهد. »

نماینده مردم همدان با اشاره به استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان برای جابه‌جایی‌های کلان پول اظهار داشت: «کجای دنیا این‌طور هرج و مرج وجود دارد؟ ما مسئولین راه‌ها را باز کرده‌ایم تا یک عده که با ما در ارتباط هستند این اقدامات را انجام دهند، بانک مرکزی از ابتدا باید این راه را مسدود می‌کرد. تلاطم‌های اخیر ارزی نتیجه کم کاری بعضی از معاونین سابق بانک مرکزی بود که حالا یک عده از آن‌ها دفاع می‌کنند. هزاران میلیارد تومان در کشور جابجا شد که در نتیجه این روند ۲۲ میلیارد دلار به خارج از کشور رفت. این مسائل کار باندهایی بود که به قدرت و ثروت وصل بودند. »

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره رویکرد جدید بانک مرکزی در خصوص چک‌های تضمینی بیان کرد: «من از آقای همتی تشکر می‌کنم که این کار را آغاز کرده است. اما سوال این است که چرا این اقدامات تا حالا انجام نشده بود در حالی که در دنیا همین روال وجود دارد. چرا دلارها ما از کشور خارج شد در حالی که سیف این مسائل و راه‌حل‌ها را می‌دانست. »

ضرورت استفاده از تجربه‌های موجود در راستای ساماندهی تراکنش‌های بانکی
در نهایت باید افزود اقدامات مهم و تأثیرگذار بانک مرکزی که ثمره آن در کاهش نرخ ارز قابل مشاهده است به شرطی در بلندمدت ماندگار است که از تجربیات موجود در زمینه ساماندهی تراکنش‌های بانکی استفاده شود به عنوان مثال در کشورهای دنیا به‌دقت ورودی و خروجی حساب‌ها را بررسی می‌کنند و اگر حجم تراکنش‌ها از یک حد مشخصی فراتر رود باید علت و نوع معامله مشخص گردد.

نوع خبر: 
منبع: 
hamshahrionline

بیشترین بازدید اخبار امروز