کانادایی ها در بدهی غرق شده اند! وام های مسکن ۴۸/۷ میلیارد دلار افزایش یافت! ۱۰ درصد از بردگان خانه دیگر نمی توانند آن را نگه دارند!

Submitted on جمعه, 09/16/2022 - 21:58

آخرین ارقام آمار کانادا نشان می دهد که کانادایی ها در بدهی غرق شده اند. بدهی جدید در سه ماهه دوم عمدتاً از وام مسکن ناشی شده است. نظرسنجی ها نشان می دهد که ۱۰ درصد از بردگان مسکن گفته اند که نمی توانند خانه را نگه دارند.

ترازنامه ملی و جریان های تامین مالی منتشر شده در روز دوشنبه نشان داد که نسبت بدهی های بازار اعتبار به درآمد قابل تصرف در سه ماهه دوم ۱۸۱/۶۶ درصد بوده است که نسبت به ۱۷۹/۷۱ درصد در سه ماهه قبل افزایش یافته است.

این بدان معناست که به طور متوسط هر ​​​​کانادایی به ازای هر ۱ دلار درآمد قابل تصرف، ۱/۸۲ دلار بدهکار است.

"چالش بازار سه گانه"
بر اساس گزارش اداره آمار، کل دارایی خالص خانوارها ۹۹۰/۱ میلیارد دلار یا ۶/۱ درصد کاهش یافت و به ۱۵/۲ تریلیون دلار رسید.

این بزرگترین افت ثبت شده بود زیرا افراد با "چالش بازار سه گانه" با ضعف در املاک، سهام و اوراق قرضه که بر کیف پول کانادایی ها سنگینی می کرد، مواجه شدند.

مجموع دارایی های مالی خانوارها به میزان ۵۳۰/۶ میلیارد دلار کاهش یافت.

تقاضای وام مسکن
استقراض در بازار اعتبار نسبت به سه ماهه اول افزایش یافت زیرا تقاضا برای وام مسکن همچنان بالا بود.

کانادایی‌ها بدهی‌های خود را به میزان ۵۶/۳ میلیارد دلار در سه ماهه دوم افزایش دادند و این افزایش بدهی، عمدتاً در وام‌های مسکن، به ۴۸/۷ میلیارد دلار رسید.

اداره آمار همچنین دریافت که در محیط نرخ بهره فعلی، کانادایی‌های کمتری تمایل دارند از وام‌های با نرخ متغیر برای پرداخت وام مسکن خود استفاده کنند.

گزارش اداره آمار: «در سه ماهه دوم، استقراض با نرخ متغیر بیش از نیمی (۵۱/۱ درصد) از بودجه جدید را در مقایسه با سناریوی با نرخ ثابت به خود اختصاص داد، اما تا ماه جون ، این نسبت روندی نزولی داشت..

همین هفته گذشته، بانک مرکزی کانادا مجدداً نرخ بهره را افزایش داد و هشدار داد که می‌تواند برای کنترل تورم اقدامات «قوی‌تر» انجام دهد.

وام مسکن با نرخ متغیر حدود یک سوم (۳۲/۵٪) از بدهی های وام مسکن معوق را در پایان سه ماهه دوم به خود اختصاص داد که از ۲۹/۸٪ در سه ماهه اول افزایش داشت.

۱۰ درصد از صاحبان خانه به حد مجاز خود و آخر خط رسیده اند.

جان شموئل، مدیر Ratesdotca، در مصاحبه ای با BNN بلومبرگ اشاره کرد که ۸۱ درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی Leger نگران تورم هستند و ۴۳ درصد بسیار نگران هستند؛ این وضعیت اقتصادی تا چه زمانی می تواند ادامه داشته باشد؛ ۱۰ درصد می گویند که توان مالی آنها به آخر رسیده است.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز،‌ جان شموئل خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نیست ۱۰ درصد از صاحبان خانه که دیگر توانایی خرید خانه را ندارند، ممکن است مالکان جدید باشند یا افرادی باشند که در سال گذشته با بالاترین قیمت وارد بازار شده اند، ممکن است وام متغیر داشته باشند، یا اینکه بیکار شده باشند و دلایل دیگری داشته باشند.

مشکل در حال حاضر این است که این افراد اگر با آن کنار بیایند، می توانند خانه را بفروشند، اما با قیمتی بسیار کمتر از آنچه که آن را خریده اند. Shmuel معتقد است که گروه کوچکی از مردم در حال حاضر با این وضعیت روبرو خواهند شد و تعداد بیشتری در چند سال آینده این وضعیت را تجربه خواهند کرد.

تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز