شرکت تعاونی سرمایه‌گذاری بیت‌کوین در کانادا راه‌اندازی شد

Submitted on س., 09/11/2018 - 20:07

شرکت تعاونی سرمایه‌گذاری بیت‌کوین در کانادا راه‌اندازی شد


بیت‌کوین

یک شرکت کانادایی صندوق سرمایه گذاری به بیت‌کوین را برای حساب‌های پس انداز و برنامه پس انداز بازنشستگی راه اندازی کرد.

به نقل از verifiedtopics، شرکت سرمایه گذاری «اف بی سی» کانادا (FBC Bitcoin Trust) که یک شرکت سرمایه گذاری در حوزه ارز رمزنگار و فناوری بلاک‌چین است اعلام کرد یک صندوق سرمایه گذاری به بیت کوین را در کانادا راه اندازی کرده که به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد سرمایه گذاری خود را بیت‌کوین انجام دهند و دارای حساب‌های پس انداز بدون مالیات یا برنامه پس انداز بازنشستگی به بیت‌کوین باشند.

این صندوق برای اعتبار بخشی به سرمایه گذاران در دسترس است.

سین کلارک(Sean Clark) مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری «اف بی سی» گفت: زمینه سرمایه‌گذاری به بیت‌کوین را بوسیله برداشتن موانع پیچیده‌ای که بر سر راه آن وجود دارد فراهم می کنیم تا امکان سرمایه گذاری به این ارز رمزنگار را بطور مستقیم ایجاد کنیم. این صندوق سرمایه گذاری به بیت‌کوین توسط کمیسیون اوراق بریتیش کلمبیا و کمیسیون اوراق آنتاریو تایید شده است.

گفتنی است بیت‌ کوین یک نوع واحد پولی مجازی است که از دل اینترنت و کامپیوترهای بسیار قوی و همچنین تمایل بسیاری از مردم برای روی آوردن به اشکال تازه‌ی تبادل پولی، سر برآورده است.

بیت‌ کوین تشابهات فراوانی با سایر واحدهای پولی دارد؛ از جمله روز به روز تعداد بیشتری از بازرگانان، خرده‌فروشان و اشخاص به‌ صورت آنلاین و آفلاین، بیت‌ کوین را به‌عنوان یک واحد پولی می‌پذیرند. شما می‌توانید با بیت‌ کوین پیتزا بخرید، در یک سایت خدمات دوست‌یابی ثبت‌نام کنید یا حتی از فروشگاه محبوب خود خرید کنید.

هنوز بیت‌ کوین تفاوت‌های فراوانی با واحدهای پولی مرسوم دارد از جمله بر خلاف دلار و پوند توسط هیچ دولتی پشتیبانی نمی‌شود و به همین دلیل یک واحد پولی غیرمتمرکز است. بیت‌ کوین با هیچ‌گونه سیستم بانکداری یا مرکز صدوری مرتبط نیست. همین یک عامل جذابیت بزرگ برای آن محسوب می‌شود؛ چراکه به جای بلعیده شدن در سیستمی که حرص و طمع انسان‌ها بر آن حاکم است، در یک جهان آنلاینی حضور دارد که بر اساس ریاضیات و پروتکل‌های رمزگذاری هوشمند کار می‌کند.

بر اساس تحقیقات بیمارستان تورنتو مشخص شد: روغن زیتون و خواب مناسب عامل کاهش خطر حمله قلبی است


روغن زیتون به عنوان ترکیب اصلی رژیم غذایی مدیترانه‌ای وقتی با خواب مناسب همراه شود، می‌تواند به ممانعت از حملات قلبی و سکته کمک کند.

به نقل از نیوزویک، محققان مرکز تحقیق کینان در بیمارستان مایکل در تورنتو (Keenan Research Centre for Biomedical Science at St. Michael’s Hospital in Toronto) دریافتند که سطح یک پروتئین مهم بدن پس از خوردن غذاهایی با چربی اشباع ‌نشده مانند روغن زیتون، افزایش می‌یابد. این مطالعات نشان داد که آن پروتئین می‌تواند عامل کلیدی خونریزی و بیماری‌های قبلی و عروقی را مهار کند.

پس از هر وعده غذایی، پلاکت‌ها برانگیخته می‌شوند، یعنی می‌توانند به‌راحتی به هم بچسبند. زمانی که آپولیپوپروتئین A-IV پس از خوردن چربی اشباع‌نشده در جریان خون بالا می‌رود، می‌تواند با تغییر شکل از جریان خون بالا حمایت کند و در نتیجه خطر حمله قلبی و سکته نیز کاهش می‌یابد.

پروتئین پلاسمایی که به‌واسطه غذاهایی با چربی‌های اشباع‌نشده بالا می‌رود، آپولیپوپروتئین A-IV نام دارد. هر چه میزان آپولیپوپروتئین A-IV بالاتر باشد، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی پائین می‌آید. آپولیپوپروتئین A-IV می‌تواند سطح پلاکت گلیکوپروتئین GPIIbIIIa را مسدود کند. این گیرنده پلاکت به پلاکت‌های موجود در خون کمک می‌کند که به هم بچسبند و این تجمع پلاکت خوانده می‌شود. همین مسئله می‌تواند انسداد جریان خون که منجر به لخته خون می‌شود را به دنبال داشته باشد.

دکتر هیو نی (Heyu Ni) در مرکز تحقیقات بیماری‌های هماتولوژی و سرطان کینان (Platform Director for Hematology, Cancer and Immunological Diseases at Keenan Research Centre) دراین‌باره گفت: «تجمع پلاکت می‌تواند جان انسان را نجات دهد چون خونریزی در عروق آسیب‌دیده را متوقف می‌کند. اما ما معمولاً نمی‌خواهیم که پلاکت‌ها جریان خود در رگ را مسدود کند. این لخته خون است، و اگر در قلب یا مغز اتفاق بیفتد می‌تواند باعث حمله قلبی، سکته یا مرگ شود.

پس از هر وعده غذایی، پلاکت‌ها برانگیخته می‌شوند، یعنی می‌توانند به‌راحتی به هم بچسبند. زمانی که آپولیپوپروتئین A-IV پس از خوردن چربی اشباع‌نشده در جریان خون بالا می‌رود، می‌تواند با تغییر شکل از جریان خون بالا حمایت کند و در نتیجه خطر حمله قلبی و سکته نیز کاهش می‌یابد.

دکتر نی (Ni) گفت: این نخستین مطالبه روی آپولیپوپروتئین A-IV با پلاکت‌ها و لخته خون است. با این کار ما توضیح دادیم که چرا سطح بالای آپولیپوپروتئین A-IV می‌تواند ایجاد پلاک در رگ‌های خونی را کاهش دهد، چراکه این فرآیند به عملکرد پلاکت هم ربط دارد.

وی در ادامه افزود: طبیعت انسان این است که به قدر کافی بخوابد. بنابراین ما در هنگام خواب به‌واسطه این پروتئین حفاظت می‌شوم و به احتمال زیاد صبح که بیدار می‌شویم یک رویداد قلبی و عروقی را تجربه می‌کنیم.

یعنی وقتی شخص غذاهایی با چربی اشباع‌نشده بالا، مانند روغن زیتون مصرف می‌کند، و از الگوهای خواب مناسب پیروی می‌کند، آپولیپوپروتئین A-IV می‌تواند در برابر حملات قلبی و مغزی از او حفاظت کند.

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز