بازار اشتغال در کانادا پر رونق تر از همیشه است، ولی کیفیت مشاغل به شدت افت کرده است

Submitted on Mon, 07/08/2019 - 17:18

وقتی صحبت از کار می شود، کانادا بهشت مشاغل مختلف است ولی به شرطی که خیلی روی نوع کار دقیق نشوید.

ابتدا، اخبار خوب: براساس تحلیل های اطلاعات آماری کانادا، تعداد شاغلین کانادایی به بالاترین میزان خود رسیده است. فقط در فوریه امسال، 83.5% از شهروندان 25 تا 54 ساله کانادایی استخدام شده اند، که این بالاترین میزان استخدام از سال 1976 می باشد. این افزایش استخدامی بیش از همه متوجه زنان می شود، چرا که نرخ استخدام زنان به بالاترین میزان خود یعنی 80.3% رسیده است. در حالی که نرخ استخدام بین مردان از 90% به 87% رسیده است.

مشکلی که این هفته گزارش شده است، افت کیفیت مشاغل در کانادا می باشد. در طول سال گذشته مشاغلی با درآمدهای پایین به شدت رشد داشته است، اما مشاغل پردرآمد هیچگونه پیشرفت و رشدی نداشته است.

Benjamin Tal، اقتصاددان کانادایی، معتقد است در کانادا نیروی کار کافی و شایسته برای مشاغل عالی وجود ندارد. وی افزود مهاجرین یک راه حل موقتی برای این مشکل هستند در حالی که راه حل اصلی تغییر سیستم آموزشی کشور می باشد.

کانادا یکی از بیشترین فارغ التحصیلان دانشگاهی را دارد ولی متاسفانه سیستم آموزشی با نیازهای کشور هماهنگ نیست. همه می دانند کشور به کارمندانی در زمینه تکنولوژی نیاز دارد، ولی متاسفانه کسی از نیاز کشور به نیروی کار متخصص باخبر نیست. Tal به کنایه گفت: "سعی کنید یک برق کار بیابید. موفق باشید!"

منبع
iraniancanada

بیشترین بازدید اخبار امروز