زوج‌ انتاریویی برای فرار از بازرسی خانه پول زیادی را از دست دادند؛ ده‌ها هزار دلار برای تعمیر مجدد خانه

Submitted on پ., 09/22/2022 - 20:19

Meaghan Darrach از انتاریو در تابستان ۲۰۲۱ شروع به جستجوی خانه کرد و می خواست یک خانه راحت و بزرگ برای خانواده چهار نفره خود بخرد. اما او این روند را "آشوب" توصیف کرد.

"همه جا جنگ مزایده است. همه خانه ها بیش از قیمت اصلی است و بسیاری از مردم اصلاً شرایطی ندارند. بنابراین برای خرید خانه، ما نیز از همه شرایط از جمله بازرسی خانه چشم پوشی کردیم، او گفت: "ما واقعاً می خواهیم یک خانه بخریم." .

داراک و همسرش استیو در نهایت خانه‌ای با چهار اتاق خواب و دو حمام در گرافتون، در اونتاریو در یک زمینی بزرگ خریدند. اما پس از معامله متوجه شدند که خانه مشکلات زیادی دارد.

پس از خرید خانه، از دوستی که می دانست چگونه خانه را بازرسی کند، خواستند تا به آنها کمک کند تا خانه را بررسی کنند. مشخص شد که خانه با فونداسیون، سقف، لوله کشی، مدارهای الکتریکی و کف آشپزخانه، و همچنین اشکالات قالب و عایق مشکل دارد.

برای این منظور، این دو نفر بیش از ۲۵۰۰۰ دلار برای بازسازی هزینه کردند، اما هنوز نواقص زیادی وجود دارد که باید تعمیر شوند. وقتی خانه را خریدند تقریباً بودجه آنها تمام شد و در آن زمان انتظار نداشتند که خانه را بازسازی کنند.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط وب‌سایت Zolo.ca، پنجاه و هشت درصد از خریداران خانه از بازرسی خانه یا شرایط وام در طول همه‌گیری چشم‌پوشی کرده‌اند. جردن کای، سخنگوی این وب سایت، گفت: "بازار املاک و مستغلات در آن زمان بسیار فعال بود و معمول بود که یک ملک چندین پیشنهاد دریافت کند. برای جلب نظر فروشندگان، به بسیاری از خریداران خانه توصیه شد که از این پیشنهادات چشم پوشی کنند.

وی ادامه داد: در اصل این شرایط برای حمایت از خریدار است، اما در این صورت تمام عواقب آن بر عهده خریدار است، حذف شرایط می تواند جذابیت بیشتری برای فروشنده ایجاد کند و به خریدار امتیاز بدهد، اما خطراتی نیز به همراه دارد.

کای گفت، به خصوص اگر مشکلاتی در فونداسیون ها، لوله های فاضلاب، سقف ها و غیره وجود داشته باشد، هزینه تعمیر هزاران دلار خواهد بود.

داول موریسون، کارگزار Bosley Real Estate Ltd.، گفت که خریداران گاهی اوقات به دلایل مالی از بازرسی چشم پوشی می کنند زیرا نمی خواهند برای بازرسی هزینه ای بپردازند. هزینه بازرسی خانه معمولاً حدود ۶۰۰ دلار است. این برای بسیاری از مردم گران است و خریداران مطمئن نیستند که بتوانند خانه را بگیرند.
بازرسی خانه و بازرسی خانه و بازرسی خانه

مایکل هولی از شرکت Holley Home Inspections گفت مناطقی که در طول همه‌گیری بازار داغی داشته اند، سرد شده‌اند و خریداران بیشتری همچنان بازرسی را ادامه می‌دهند. با این حال، برخی از خریداران بدون توجه به شرایط بازار از این مرحله صرف نظر می کنند.

در همین راستا، وی پیشنهاد کرد که اگر خانه ای که قرار است خریداری شود، یک خانه نوساز در مدت پنج سال باشد، خریداران بالقوه می توانند با اطمینان بیشتری از بازرسی صرف نظر کنند. معمولاً خانه های جدید قبلاً یک سری بازرسی را پشت سر گذاشته اند.

موریسون همچنین اشاره کرد که بازرسی برای اکثر آپارتمان ها نیز لازم نیست. با این حال، بازرسان حرفه ای خانه می توانند به خریداران کاندو کمک کنند تا متوجه شوند که آیا خانه از لوله آلومینیومی انعطاف پذیر (لوله کشی کیتک) استفاده می کند یا خیر، زیرا این لوله باید تعویض شود، در غیر این صورت مشکلاتی مانند نشت آب و آسیب به خانه ایجاد می کند.

هالی گفت: در موارد دیگر، ناتوانی در بازرسی خانه می تواند منجر به یک سری مشکلات و هزینه های بالا و همچنین احتمال مواجهه با تیم بازسازی غیرحرفه ای شود.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، کایه افزود که نباید از بازرسی ها غافل شد، به خصوص اگر ملک قبلاً اجاره داده شده یا قدیمی باشد. این نوع بازرسی ها نیازمند توجه ویژه به نشت، قالب، استفاده از آزبست و نقص در سیم کشی، ساختار و فونداسیون است.

کای خاطرنشان کرد: اگر شرایط بازرسی را اضافه کنید، می توانید با فروشنده مذاکره کنید تا قیمت کمتری بخواهید یا در صورت مشاهده مشکل، قرارداد را بدون جریمه لغو کنید.

برای خانه، داراک متوجه شد که قارچ‌هایی در زیر کف آشپزخانه در حین بازسازی رشد کرده‌اند که او آن را "ترسناک" توصیف کرد.

اما داراچ همچنین گفت که حتی اگر این مشکلات را هنگام خرید خانه کشف کنند، احتمالاً همچنان آن را می‌خرند زیرا برای خانواده چهار نفره آنها بسیار مهم است. فقط این است که اگر دوباره این کار را انجام دهند، سعی می کنند شرایط بازرسی را حفظ کنند و اول بازرسی آن را انجام دهند.

تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز