تورنتونی ها چگونه زندگی می کنند؟ درآمد کافی برای پرداخت اجاره وجود ندارد

Submitted on س., 11/22/2022 - 20:53

گزارشی جدید نشان می‌دهد که اجاره‌های تورنتو به قدری بالاست که از درآمد ماهانه اکثر مردم بیشتر است.

بر اساس گزارش Rent Panda اجاره ماهانه اکتبر کانادا در ماه اکتبر ، متوسط ​​​​تورونتونی ها ۱۱۹ درصد از درآمد خود را در ماه گذشته صرف اجاره کرده اند.

این رقم از میانگین درآمد شهر و متوسط ​​اجاره بها محاسبه می شود. یکی دیگر از کلان شهرهای کانادا در این گزارش که توانایی پرداخت اجاره بها را ندارد، ونکوور است، جایی که ساکنان آن به طور متوسط ​​۱۲۴ درصد از درآمد خود را در ماه اکتبر صرف اجاره کرده اند.

این گزارش اشاره می‌کند که گرانی اجاره بها در تورنتو باعث افزایش تقاضا برای «راه‌حل‌های خلاقانه مسکن» از جمله هم اتاقی‌ها، مسکن چند نسلی و اجاره فرعی شده است. این امر باعث می شود مستاجران از ثبات مالی کمتری برخوردار باشند و صاحبخانه ها از پرداخت اجاره بها ی ماهانه ی مستآجران کمتر مطمئن باشند.

طبق این گزارش، خانوارهایی که جمعیت بیشتری دارند، با مشکلات مقرون به صرفه مشابهی روبرو هستند، به طوری که میانگین خانوارهای تورنتو ۷۴ درصد از درآمد خانوار خود را در ماه اکتبر صرف اجاره خانه کردند. تورنتو بعد از ونکوور در رتبه دوم در عدم توانایی پرداخت اجاره بها قرار دارد، جایی که خانوارها ۷۵ درصد از درآمد خانوار خود را در ماه اکتبر صرف اجاره خانه کردند.

این گزارش نشان می دهد که استاندارد مقرون به صرفه بودن مسکن برای کانادایی ها برای همیشه تغییر کرده است و این تصور که از نظر تاریخی کانادایی ها تنها ۳۰ درصد از درآمد خود را صرف اجاره می کنند، متعلق به گذشته است.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، میانگین اجاره بها در تورنتو در ماه اکتبر افزایش یافت، افزایش ماهانه ۲/۴ درصدی، ۳/۳ درصدی و ۵/۸ درصدی به ترتیب برای خانه های یک، دو و سه خوابه در تورنتو می باشد.

به طور سالانه، متوسط ​​اجاره تورنتو بیش از ۲۶ درصد در کل افزایش یافت. قیمت یک خوابه به ۲۳۵۵ دلار در ماه، خانه های دو خوابه به ۲۹۹۵ دلار و سه خوابه به ۴۲۰۰ دلار رسید.

با توجه به اینکه بانک کانادا انتظار می رود در ماه دسامبر دوباره نرخ ها را افزایش دهد، این گزارش انتظار دارد که اجاره کنندگان "درد بیشتری" را احساس کنند.

Rent Panda پیش‌بینی می‌کند که تأثیر نرخ‌های بهره بالاتر به تدریج بر مستاجرین برای آینده قابل پیش‌بینی تأثیر می‌گذارد، زیرا مالکان بدون شک به دنبال افزایش اجاره‌بها برای جبران هزینه‌های افزایش یافته خود هستند.
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز