ترس از واکنش ایران زندگی صهیونیست‌ها را مختل کرد + جزئیات

Submitted on چ., 04/10/2024 - 12:46

به گزارش همشهری آنلاین،‌ شبکه سی‌ان‌ان امروز چهارشنبه گزارش داد در پی اختلال سیگنال‌های جی‌پی‌اس در تعدادی از شهرهای اسرائیل (فلسطین اشغالی) از جمله تل‌آویو و قدس با هدف خنثی کردن حمله احتمالی موشکی یا پهپادی ایران یا گروه‌های مورد حمایت آن در منطقه، زندگی ساکنان با اختلالات اساسی مواجه و باعث درماندگی سراسری شده است.

کسانی که از برنامه‌های مسیریابی مثل نقشه گوگل در تل‌آویو استفاده می‌کنند گفتند که این برنامه‌ها موقعیت آن‌ها را در پایتخت لبنان یا مصر نشان می‌دهد.

بسیاری از ساکنان فلسطینی اشغالی در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از این اختلالات را منتشر کرده که اختلال در پرداخت‌های آنلاین، سرویس‌های خودرویی و تحویل کالا آنلاین را نشان می‌دهد.

رسانه‌های اسرائیلی پنجشنبه ۱۶ فروردین گزارش دادند که نهاد امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی سیستم اختلال در سامانه موقعیت‌یابی جهانی را در سراسر فلسطین اشغالی از جمله منطقه مرکزی «غوش دان» فعال کرده‌ است.

طبق گزارش‌ها، پارازیت‌ها هفته گذشته در اوج بود اما این هفته به صورت پراکنده ادامه داشته است.

رژیم اسرائیل از زمان حمله تروریستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق در حالت آماده‌باش بوده است.

یک کارشناس در خصوص ایجاد اختلال در عملکرد جی‌پی‌اس گفت «به نظر می‌رسد پارازیت گسترده جی‌پی‌اس در اسرائیل نشان‌دهنده عدم اعتماد به کارآمدی سامانه‌های دفاع ضدموشکی و پهپادی آنهاست».

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز