سید عمار حکیم: باید نظام منطقه‌ای هوشمند برای مبارزه با تروریسم تشکیل شود

Submitted on Mon, 04/19/2021 - 01:23

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دفتر رسانه ای جریان حکمت، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق، در سخنانی به مناسبت سالروز رحلت عزیز عراق مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالعزیز حکیم، اعتماد به لطف خداوند و بی‌نیازی از غیر و اخلاص عمل و پرهیز از اقدامات تبلیغاتی و بصیرت و پایبندی به سه‌گانه «ارزش‌ها، مرجعیت، پروژه ملی»، فروتنی با مردم و قاطعیت در تلاش برای احقاق حقوق ملت و اخلاق‌مداری در سیاست از اصلی‌ترین ویژگی‌های عزیز عراق بود.

وی افزود که از سیرت آن مرحوم می‌توان درس‌های مهمی آموخت که به کار ما در ساخت پروژه‌ای ملی می‌آید که ازجمله ایمان به حفاظت از وحدت ملی عراق در عین افتخار به هویت مذهبی خویش، عشق به میهن و دفاع از همه طیف‌های ملت عراق بدون استثنا را می‌توان یاد کرد.

حکیم تاکید کرد که فضای سیاسی کشور دچار وضعیت خطرناک جدایی توده‌های مردم از رهبران سیاسی شده و ابراز امیدواری کرد که انتخابات پیش رو فرصتی برای رفع این فاصله باشد.

وی در این راستا از مقامات و نیروهای سیاسی و ملی عراق برای پیوستن به میثاق ملی انتقال امن از راه انتخابات دعوت کرد، تا به موجب آن تعرضاتی که اقتدار حکومت عراق را هدف قرار می‌گیرد و حملات سیاسی به افراد و ترور شخصیت، متوقف شود و اولویت‌های ملی تعیین شود که همه به آن پایبند باشند و موجب تحقق امنیت انتخاباتی و جامه عمل پوشیدن اراده ملت شود.

رهبر جریان ملی حکمت عراق با گذشت حدود دو دهه از نظام دموکراتیک در عراق و با توجه به تغییرات اجتماعی در عراق بار دیگر فراخوان قرارداد سیاسی و اجتماعی جدیدی را مطرح کرد که در مقایسه با قرارداد سابق گامی به پیش باشد.

وی همچنین خواستار بازیابی تعادل در فضای سیاسی عراق با اقدام شجاعانه برای تشکیل ائتلاف‌های فراقومیتی و فرافرقه‌ای و پایان دادن به سهمیه‌بندی حزبی و احتکار تصمیم سیاسی و مدیریت تنوع اجتماعی و توجه به منافع عالی کشور در مناسبات منطقه‌ای و جهانی شد.

حکیم همچنین خواستار ایجاد نظام منطقه‌ای هوشمندی شد که همه کشورهای منطقه در آن سهیم باشند و کارکرد اصلی آن مبارزه با تروریسم و شراکت راهبردی اقتصادی میان کشورهای منطقه باشد.

انتهای پیام/

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز