سوریه با قدرت از بحران خارج شد/ پیام بازگشت دمشق به اتحادیه عرب/ مصاحبه با عضو سیاسی حزب‌الله

Submitted on Mon, 02/21/2022 - 12:51

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمود قماطی» عضو شورای سیاسی جنبش حزب‌الله لبنان در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیروت، درباره شرایط سوریه در سایه بازگشت برخی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به دمشق و اهمیت بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و احتمال رهایی لبنان از قید و بند تحریم‌های ظالمانه از گذرگاه دمشق خاطرنشان کرد: هم‌پیمانی ایران ـ سوریه از طریق محور مقاومت که مقاومت در لبنان و مقاومت در فلسطین و در منطقه هم جزو آن است، نشان می‌دهد که سوریه از توطئه بزرگی که در آن گرفتار شده بود، خارج شده است و امروز با بازیابی ثبات، قدرت و اقتصاد خود می‌تواند ایفای نقش در سطح منطقه‌ای و جهانی هم را ازسرگیرد.

وی ابراز کرد: ما در زمان حاضر در محور مقاومتی که ایران آن را رهبری می‌کند، قرار داریم. سوریه امروز رکنی اساسی در این محور است، محوری که رویکرد ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی دارد. امروز بازگشت سوریه به اتحادیه عرب بسیار حائز اهمیت است، تلاش‌های پادشاهی عمان و پیامی که کشورهای شورای همکاری (خلیج فارس) ارسال کرده‌اند همچنان خواهان بازگشت سوریه است با این حال این کشورهای عربی هستند که باید بازگردند نه سوریه، به‌بیانی دیگر اعراب باید به سوریه برگردند.

حقیقت آشکار و مواضع عربی در تأکید بر بازگشت اعراب به سوریه نمایان شد، تا سوریه به اتحادیه عرب بازگردد، این یک امر بسیار حائز اهمیت است و اعتراف به این امر است که سوریه هرگز شکست نخواهد خورد، اعتراف به این واقعیت است که رهبری سوریه باقی است و سوریه در ائتلاف کشورهای محور مقاومت و مقاومت در منطقه به‌ویژه در فلسطین باقی است.

انتهای پیام/+

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز