درخواست اعلان قرمز اینترپل برای مرجان شیخ الاسلامی و برای خاوری حفظ خواهد شد

Submitted on س., 10/01/2019 - 02:52

رئیس پلیس بین المللی نیروی انتظامی ایران در مصاحبه‌ای گفت که اعلان قرمز اینترپل برای مرجان شیخ الاسلامی متهم یک پرونده فساد مالی درخواست شده است.

رئیس پلیس بین المللی نیروی انتظامی ایران در مصاحبه‌ای گفت که اعلان قرمز اینترپل برای مرجان شیخ الاسلامی متهم یک پرونده فساد مالی درخواست شده است.

سرتیپ هادی شیرزاد در ادامه افزود که اعلان قرمز اینترپل برای محمود رضا خاوری نیز هنوز موجود و حفظ شده است.

رئیس پلیس بین الملل ایران همچنین از تلاش برای تحت پیگرد قراردادن روح الله زم و محمد حسینی مجری پیشین تلویزیون ایران نیز از سوی پلیس اینترپل خبر داده است.

سرتیپ شیرزاد در نشستی خبری امروز یکشنبه (۲۹ سپتامبر) خود درباره پییگرد محمودرضا خاوری گفته: ما اعلان قرمز اینترپل برای این فرد را حفظ کرده‌ایم و این اعلان حفظ خواهد شد.

این در حالی است که در فهرست افراد تحت پیگرد پلیس بین‌الملل اینترپل که روی وب سایت آن قابل دسترسی است نام آقای خاوری، مدیر عامل پیشین بانک ملی دیده نمی‌شود.

سرتیپ شیرزاد درخصوص درخواست اعلان قرمز اینترپل برای مرجان شیخ‌الاسلامی جزئیات بیشتری ارایه نکرده است.

براساس کیفرخواستی که پیشتر از سوی مقامات قضایی ایران صادر شده است، خانم شیخ‎الاسلامی آل آقا متهم است که مبالغی را به بهانه تحریمها به حساب شرکت‌های خود واریز کرده است. او متهم است مبلغ ۸ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار را به حساب‌های خود واریز کرده است. اتهاماتی که خانم شیخ الاسلامی رد می‌کند.

محمودرضا خاوری مدیر عامل سابق بانک ملی ایران و یکی از متهمان اصلی پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی بود که در مهر ۱۳۹۰ از مقام خود استعفا داد و به کانادا رفت.

نام آقای خاوری در بهمن سال ۱۳۹۱ به درخواست مقامات قضایی ایران در فهرست اعلان قرمز اینترپل قرار گرفت، اما این نام بعدا از این فهرست حذف شد.

منبع
hodhod
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز