رونق فروش خانه در کانادا! تعداد لیست ها و موجودی در این مکان ها به شدت افزایش یافته است!

Submitted on س., 07/09/2024 - 20:47

تعداد زیادی از فروشندگان خانه های کانادایی در حال هجوم به بازار هستند که باعث افزایش موجودی در برخی از شهرهای بزرگ و افزایش قدرت چانه زنی خریداران بالقوه می شود.


ریچل باتاگلیا، اقتصاددان رویال بانک کانادا (RBC) دیروز گزارشی منتشر کرد و گفت که کاهش جزئی نرخ بهره بانک کانادا در ماه گذشته باعث جذب برخی خریداران شد، اما برای خریداران برای جذب موجودی جدید که چندین ماه است در لیست هستند کافی نیستند.

Battaglia گفت: «در بازارهای با قیمت بالاتر، فهرست‌های جدید حتی در بازار شلوغ کلگری همچنان از فروش پیشی می‌گیرند و موجودی همچنان در حال افزایش است، .» افزایش موجودی این امکان را برای خریداران فراهم می آورد تا چانه بزنند و یا قیمت پایین تری خانه بخرند.

در این گزارش اشاره شده است که بسیاری از فروشندگان احتمالاً قبل از ادامه کاهش نرخ بهره، با پیش بینی افزایش تقاضا، اقدامی انجام خواهند داد. همچنین ممکن است مالکان و سرمایه گذاران بیشتری به دلیل فشارهای مالی مجبور به فروش شوند.

با این حال، خریداران هنوز به تعداد زیادی بازگشت نکرده اند، و بررسی اخیر هیئت املاک منطقه ای تورنتو نشان داد که کاهش تجمعی نرخ بهره ۱۰۰ واحد پایه یا بیشتر برای افزایش قابل توجه فروش خانه مورد نیاز است.

رونق فروش خانه به ویژه در تورنتو مشهود است. در ماه جون نزدیک به ۱۸۰۰۰ واحد جدید در تورنتو راه اندازی شد که ۹/۳ درصد نسبت به ماه قبل و سومین ماه متوالی رشد داشته است.

تعداد آگهی‌های فعال نسبت به سال گذشته ۶۸ درصد و آگهی‌های آپارتمان ۸۴84 درصد افزایش یافته است. لیست خانه های تک خانوار ۵۶٪ افزایش یافته است.

افزایش جزئی در فعالیت فروش (۴/۲ درصد) در ماه می به جذب موجودی جدید کمک کرد، اما فهرست‌های فعال در جون به بالاترین میزان در ۱۴سال گذشته یعنی 23600 رسید.

فروش خانه در تورنتو همچنان ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و قیمت ها ۴/۶ درصد کاهش یافته است. قیمت کاندومینیوم به ویژه در مرکز شهر تورنتو و دورهام بیشترین کاهش را داشت و در این مکان ها قیمت ها ۴/۷ درصد کاهش یافت.

باتاگلیا گفت: «ما فکر می‌کنیم برای افزایش دوباره قیمت‌ها و فعالیت در تورنتو به کاهش عمیق‌تر نرخ‌ها نیاز است.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، طبق برآورد RBC، فروش خانه در ونکوور در ماه جون افزایش یافت، اما فهرست‌های جدید حتی بیشتر شد و ۹/۵ درصد نسبت به ماه می افزایش یافت. این افزایش قیمت‌های ماهانه را برای اولین بار از نوامبر کاهش داد و شاخص ترکیبی قیمت مسکن MLS را تنها ۰/۵ درصد بالاتر از سال گذشته قرار داد.

در این گزارش انتظار می‌رود که موجودی انبارها در ماه‌های آینده بیشتر افزایش یابد زیرا خریداران با محدودیت بودجه منتظر کاهش بیشتر نرخ بهره قبل از ورود به بازار هستند.

فروش خانه در مونترال در ماه جون در مقایسه با ماه می ۴ درصد افزایش یافت، اما تأثیر کمی بر موجودی موجودی موجود داشت، به طوری که RBC تخمین می زند که تعداد فهرست های فعال اکنون ۲۴ درصد بیشتر از سال گذشته است. موجودی ها در مونترال احتمالا به رشد خود ادامه خواهند داد و این باید افزایش قیمت ها را در ماه های آینده مهار کند.
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز