گزارش توییتری ظریف از سفر ترکیه | تنها راه بازگشت ثبات به منطقه هم‌افزایی است

Submitted on جمعه, 01/29/2021 - 13:22

به گزارش همشهری آنلاین، محمدجواد ظریف که پیش‌تر به آذربایجان، روسیه، گرجستان و ارمنستان سفر کرده بود، امروز در استانبول میهمان مولود چاوش‌اوغلو همتای ترکیه‌ای خود بود. او در یک نشست خبری با وزیر امور خارجه ترکیه شرکت و در آن از سیاست‌های دولت جدید آمریکا درباره برجام انتقاد کرد. ظریف در عین حال از سفر رئیسان جمهوری ترکیه و جمهوری آذربایجان به تهران در آینده نزدیک خبر داد.

وزیر امور خارجه ایران که پس از نماز جمعه استانبول به محل اقامت رجب طیب اردوغان رفته بود، دو ساعت پشت درهای بسته با رئیس جمهوری ترکیه دیدار و گفتگو کرد. خبرگزاری آناتولی ترکیه در خبری کوتاه از برگزار شدن این دیدار در کاخ وحیدالدین استانبول خبر داد و اعلام کرد جز ظریف و اردوغان، وزیر خارجه ترکیه هم در محل دیدار حضور داشته است.

وزیر امور خارجه در پایان دستاوردهای سفر به ترکیه را در یک توییت چنین تشریح کرد: «گفتگوهای سازنده، دوستانه و پربار با رئیس جمهوری اردوغان و چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه داشتم. درباره گسترش همکاری‌های دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای - سوریه، عراق و قفقاز بحث شد. به این نتیجه رسیدیم که تنها راه بازگشت ثبات به منطقه هم‌افزایی است.»

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز