رقابت سنگین برای کسب صندلی‌های علوم پزشکی دانشگاه‌ها آغاز شد

Submitted on جمعه, 07/02/2021 - 00:49

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ داوطلب آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی" زن" و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ داوطلب "مرد" هستند.

در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد ثبت نام کرده‌اند که برای آنها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر شده است.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور؛  ظرفیت‌های پذیرش دانشجو در کنکور ۱۴۰۰ تقریبا مطابق سال گذشته خواهد بود.به نحوی که سال ۹۹ حدود یک میلیون نفر در کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرش شدند و امسال نیز همین حدود و بالغ بر یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب پذیرش می شوند که جزئیات آن در زمان انتخاب رشته اعلام خواهد شد.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که آمار داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ حدود ۳۵ هزار نفر کاهش داشته و تعداد داوطلبان در گروه آزمایشی علوم تجربی اندکی کاهش یافته و داوطلبان دو گروه آزمایشی هنر و علوم انسانی روند افزایشی داشتند.

کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های خارج از کشور روز ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

نتایج اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم و در دهه اول مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، روز گذشته،تعداد ۳۷۰  هزار و ۱۱۲ نفر از داوطلبان در گروه آزمایشی علوم انسانی و ۱۴۲ هزار و ۶۲ نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی شرکت کردند و صبح روز چهارشنبه ۹ تیرماه نیز آزمون برای بیش از ۱۲۵ هزار داوطلب گروه ازمایشی هنر برگزار شد، کنکور گروه آزمایشی زبان‌های خارجی نیز صبح روز شنبه ۱۲ تیرماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع
isna
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز