قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ و شروع سال نو چینی

Submitted on ش., 02/20/2021 - 13:17

بازار ارزهای دیجیتال و پادشاه این ارزها، بیتکوین این روزها بسیار داغ است. عده‌ای از گاوها در بازار مقداری بیت کوین دارند و به دنبال محدوده‌های بالاتر برای تسویه مقداری از حساب خود هستند. عده‌ای نیز تاکنون موفق به خرید بیت کوین نشدند و به دنبال فرصت‌های خرید هستند. فرصت‌هایی با ریسک کمتر که تاریخ بورس ایران برای آن‌ها تکرار نشود. اما آیا ممکن است این فرصت برای افراد با ریسک پذیری کمتر ایجاد شود؟

در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد که سال نوی چینی چطور می‌تواند هم یک فرصت تلقی شود و هم یک تهدید.

هم اکنون به لحاظ تکنیکالی دامیننس تتر در تایم فریم روزانه در یک سطح حمایتی قرار دارد. بیتکوین هم چندروز است که در حال رنج زدن در محدوده سقف قیمتی خود است. ظاهرا قدرت خرس‌ها و گاوها برابر است و به لحاظ اخبار و شرایط بازار، روند بازار را می‌توان همچنان صعودی دانست. اما صعودی که ممکن است به دلایلی همچون سال نو چینی با نزول‌هایی همراه باشد.

ورود به ناحیه شکسته شده توسط آقای ایلان ماسک (۴۰ هزار دلار) هم با توجه به رفتار شناسی قیمتی دور از انتظار نیست. و این ایده نزول موقت قیمت بیتکوین در سال ۲۰۲۱ می‌تواند توسط سال نو چینی‌ها تحقق یابد. اما چطور؟ امسال، شروع سال نو چینی مصادف با ۲۴ بهمن ماه بود. در سال‌های پیشین و به طور خاص در بازه زمانی سال نو چینی‌ها، بیت کوین افتی بین ۸ تا ۱۵ درصدی را تجربه کرده است.

چرا به لحاظ فاندامنتال گفته می‌شود که در زمان سال نو چینی بازار ارزهای دیجیتال و بیتکوین با نزول همراه است؟

دلیل این موضوع هم حضور تعداد بالای ماینرهای بزرگ بیت کوین در چین است. که با شروع سال نو بیت کوین های خود را نقد می‌کنند تا دستگاه‌های ماینر جدید بخرند. بنابراین انتظار می‌رود بازار در این بازه زمانی با عرضه زیادی همراه باشد. در این بین برخی از ماینرهای بیتکوین نیز خاموش و متوقف می‌شوند.

از سال ۲۰۱۵ به بعد با قوی تر شدن ماینرهای چینی و با نگاه به نمودار قیمتی بیت کوین، مشاهده می‌شود که بعد از بازه تعطیلات سال نو چینی برای سال‌هایی که بازار ارزهای دیجیتال صعودی بوده است؛ بازار رشد و حرکات صعودی خوبی را تجربه کرده است.

قیمت بیتکوین در سال های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ که بازار ارزهای دیجیتال روند صعودی داشته است، بعد از تعطیلات سال نو به ترتیب با ۳۰، ۲۳، ۴۵، و ۲۶ درصد رشد قیمتی همراه بوده است. در این تحلیل، از آن جا که بازار در سال ۲۰۱۸ نزولی بوده است در تجربه بازار لحاظ نشده است.

حال آنکه با توجه به مقایسه قیمت بیت کوین با سال‌های گذشته، تجربه و سنتیمنت بازار و تحلیل فاندامنتال ارائه شده، نزول قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ در حین بازه زمانی سال نو چینی و صعود و رشد آن بعد از تعطیلات سال نو برای تحلیلگران دور از انتظار نیست.

برای تحلیل‌های بیشتر در مورد بازارهای مالی حتما استوری های پیج هومن مقراضی را دنبال کنید. و این مطلب را با دوستان خود در بازار ارزهای دیجیتال به اشتراگ بگذارید.

منبع: آموزش ساده بورس

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز