نمایندۀ بوکان در مجلس اسلامی : دولت رئیسی سرگرم قتل‌عام اقتصادی مردم است

Submitted on Mon, 03/27/2023 - 11:03

در اظهاراتی جداگانه، جلال محمودزاده نمایندۀ مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت که "وضعیت اقتصادی کشور چنان به هم ریخته" که راهی جز "کشاندن رئیس جمهور به مجلس" و به کار گیری "دیگر اهرم‌های نظارتی" برای پاسخگو کردن وی باقی نمانده است. وی در ادامه تأکید کرد که "به هر حال رئیس جمهور، رئیس اجرایی کشور است و باید جوابگوی شرایط فعلی مملکت باشد."

نمایندۀ مهاباد در جای دیگری از سخنانش گفت : تنها با محدودیت‌هایی که دولت رئیسی در زمینۀ اینترنت پیش از حتی "ابلاغ مصوبۀ مجلس و اجرای غیرقانونی آن" اعمال کرده بیش از ده میلیون شغل در کشور از بین رفته است. به عبارت دیگر، "در طول یک و نیم سال گذشته دولت رئیسی به جای این که یک میلیون و نیم شغل ایجاد کند هشت میلیون و نیم شغل" را از بین برده است. جلال محمودزاده این عقب‌گردها را "نشان‌دهندۀ ناکارآمدی دولت" رئیسی دانست.

در اظهاراتی مشابه رمضانعلی سنگدوینی، نمایندۀ گرگان در مجلس اسلامی، گفت "سوءمدیریت در کشور بیداد می‌کند" و اغلب نمایندگان از مدیریت ناکارآمد وزارتخانه‌ها و استان‌ها ناراضی هستند.  او گفت که دولت رئیسی قادر به ادارۀ "مشکلات ارز، تورم و گرانی" نیست و معلوم نیست چرا "وقتی ما ارز داریم و هیچ جنگی هم نیست کشور باید اینگونه اداره شود؟" رمضانعلی سنگدوینی در ادامه افزود : "برخی کشورهای همسایه درگیر جنگ هستند، ولی اقتصادشان بهتر از ایران است و اوضاع اقتصادی و کنترل بازارشان را راحت‌تر از ما انجام می‌دهند." سنگدوینی دولت رئیسی را مسئول "گرانی اقلام" به دلیل "بالا رفتن نرخ ارز" دانست و افزود : اکنون وضع به گونه‌ای شده که "بعضی از مردم توان خرید یک کیلو گرم گوشت را هم ندارند."         

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز