ناو هواپیمابر هسته‌ای آمریکا برای هشدار به کره شمالی در کره جنوبی پهلو گرفت

Submitted on جمعه, 09/23/2022 - 13:00

در بحبوحه تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و پونگ یانگ، ناو هواپیمابر هسته‌ای « یواس‌اس رونالد ریگان» روز جمعه ۲۳ سپتامبر/اول مهرماه، با هدف هشدار به پیونگ یانگ و نمایش قدرت نظامی ایالات متحده در منطقه، در کره جنوبی پهلو گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، افزون بر هشدار به کره شمالی، آمریکا « یواس‌اس رونالد ریگان» خود را با هدف انجام رزمایش نظامی مشترک با نیروهای ارتش کره جنوبی به بندر بوسان فرستاده است.

این در حالیست که آمریکا برای آخرین بار در سال ۲۰۱۷، سه ناو هواپیمابر خود، از جمله « یواس‌اس رونالد ریگان» را در پاسخ به آزمایش های هسته‎ای و موشکی کره شمالی به کره جنوبی فرستاده بود.

خبرگزاری آسوشیتد پرس نیز نوشته است، ناو هواپیمابر هسته‌ای آمریکا در حالی در کره جنوبی پهلو می‌گیرد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بر ادامه آزمایش‌های هسته‎‌‌ای و موشکی این کشور تاکید دارد.

رهبر کره شمالی در ماه جاری (سپتامبر ۲۰۲۲) طی یک سخنرانی در پارلمان این کشور اعلام کرد که پیونگ یانگ  آزمایش‌های هسته‎ای و موشکی خود را برای پاسخ با خصومت ورزی آمریکا ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، دولت پیونگ یانگ روز پنج‌شنبه، گزارش‌های نهاد های اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا مبنی بر انتقال تسلیحات نظامی از کره شمالی به روسیه در طول جنگ اوکراین را مورد انتقاد قرار داد. کره شمالی  ضمن رد صدور تسلیحات نظامی به روسیه، به آمریکا گفت که «دهان خود را ببندد».

دولت پیونگ یانگ همچنین تاکید کرد که گزارش‌های نهاد های اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا مبنی بر انتقال تسلیحات نظامی از کره شمالی به روسیه، با هدف مخدوش کردن وجهه دولت پیونگ یانگ صورت گرفته است.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز