مراقب باشید! بسیاری از خریداران خانه در تورنتو در پرداخت پیش پرداخت خود فریب خوردند! بیمه آن را نادیده می گیرند!

Submitted on Mon, 03/06/2023 - 20:30

کارگزاران وام مسکن و وکلای املاک و مستغلات در منطقه تورنتو بزرگ به خریداران خانه در مورد کلاهبرداری نوظهوری هشدار می دهند که در آن مجرمان با جعل هویت وکلا از طریق ایمیل افراد را متقاعد می کنند که پیش پرداخت یک خانه را به حساب جعلی واریز کنند.

گلوب اند میل گزارش می کند در یک مورد، دارن لیسی، کارگزار وام مسکن در آژاکس، گفت که کلاهبرداران موفق شدند آدرس ایمیل یک وکیل املاک را هک کنند و مشتری را متقاعد کنند که مبلغ 82000 دلار را به یک وکیل املاک به نام حساب جعلی واریز کند.

لسی گفت، خوشبختانه، موکل توسط یک کارمند بانک نجات یافت و متوجه شد که وکیل به جای پیش نویس بانکی درخواست حواله می کند و با دفتر وکالت تماس گرفت تا ببیند آیا به پیش پرداخت نیاز دارد یا خیر.

در مورد دیگری، کارگزار وام مسکن ویتبی، دنیس لافرامبویز، گفت که یکی از مشتریانش پس از دریافت ایمیل هایی بسیار شبیه به ایمیل وکیلش، 88000 دلار ضرر کرده است.

لافرامبویز گفت که بیش از یک هفته طول کشید تا مشتری او متوجه جعلی بودن ایمیل شود. موسسه مالی مشتری گفت که این انتقال داوطلبانه بوده و آنها نمی توانند معامله را برگردانند.

مشاوران املاک می گویند که این گونه کلاهبرداری ها با افزایش معاملات املاک و مستغلات به صورت آنلاین و آگاهی بیشتر کلاهبرداران در زمینه فناوری رایج تر می شود.

به گفته آنها، این کلاهبرداری شامل مجرمانی است که مبادلات ایمیل را در مدت زمان طولانی نظارت می کنند و سپس هنگام پرداخت پیش پرداخت، خود را به عنوان وکیل املاک و مستغلات نشان می دهند.

قبل از همه‌گیری، لیسی هرگز این نوع کلاهبرداری را ندیده بود که پیش‌پرداخت از طریق ایمیل را سرقت کنند. او گفت: "این دو بار در شش ماه گذشته برای من اتفاق افتاده است و بیشتر اتفاق خواهد افتاد."

لافرامبویز گفت که این شکل از کلاهبرداری ممکن است به این دلیل باشد که معاملات املاک و مستغلات بیشتر و بیشتر به صورت مجازی انجام می شود.

کارگزاران و وکلای دادگستری می گویند که حواله بانکی و سپرده های مستقیم در حال حاضر برای پرداخت پیش پرداخت به وکلای خانه رایج تر است، اما تماس تلفنی یا ویدیویی معمولاً اولین مورد بحث در مورد درخواست پول است. اگر احساس بدی در مورد درخواست پول دارید، بهترین کار این است که تلفن را بردارید و با وکیل خود با شماره‌ای که قبلاً استفاده کرده‌اید تماس بگیرید تا مطمئن شوید که پول به یک حساب قانونی منتقل شده است.

لافرامبویز گفت: "از آنجایی که همه چیز به صورت آنلاین اتفاق می افتد، این نوع کلاهبرداری بیشتر و بیشتر امکان پذیر می شود."

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، جان آرولداسون، وکیل املاک و مستغلات تورنتو، گفت که بیمه‌گران حرفه‌ای و انجمن‌های تجاری در ماه‌های اخیر زنگ خطر را در مورد این شکل از کلاهبرداری به صدا درآورده‌اند.

او گفت که یک مورد اخیر که توسط یک شرکت بیمه ارائه شده است مربوط به معامله ملک تجاری به ارزش حدود ۳۰ میلیون دلار است. هکرها توانستند به حساب ایمیل وکیل فروشنده دسترسی پیدا کنند و مکاتبات طولانی بین خریدار و وکلای فروشنده را مشاهده کنند تا زمانی که برای ارسال یک شماره حساب بانکی جعلی و انتقال میلیون ها دلار مناسب بود.

آرولداسون گفت که علیرغم داشتن وکیل در دو طرف معامله و تلاش وکیل خریدار برای تأیید جزئیات سپرده بانکی با وکیل فروشنده، پس از بررسی ده ها حساب بانکی دیگر در خارج از کشور، پول به حساب اشتباهی ارسال شد.

از آنجایی که وکلا در هر دو طرف معامله مشارکت داشتند، شرکت بیمه حرفه ای به خریدار خسارت پرداخت کرد.

با این حال، در فروش مسکونی، اگر خریدار خودش پول را حواله ی بانکی کند، هم آرولداسون و هم لافرامبویس هشدار می‌دهند که هیچ بیمه‌ای پرداخت نمی‌کند و خریدار خودش خواهد بود.

افرادی که تحت تأثیر این نوع کلاهبرداری قرار گرفته اند، اقدامات احتیاطی بیشتری انجام می دهند، مانند یک شرکت Aruldason که با جزئیات روش های استاندارد خود برای مبادله ارز در پایین هر ایمیل کار می کند.

آرولداسون گفت: "مردم به شدت به ارتباطات آنلاین متکی هستند، اما صحبت با یک متخصص می تواند بسیاری از کلاهبرداری ها را کاهش دهد."

پس از اینکه مشتریان Lacy توسط کارمندان بانک نجات یافتند، آنها شروع به افزودن یک کلمه رمز به هر ایمیل برای تأیید هویت خود کردند.

روند خرید خانه می تواند آشفته و استرس زا باشد، اما لیسی هشدار می دهد که هر زمان که از شما خواسته شد کاری مشکوک انجام دهید، مانند ارسال اطلاعات شخصی یا مبلغ زیادی پول، تلفن را بردارید و با مشاور املاک، دلال وام مسکن خود تماس بگیرید. یا وکیل تماس می گیرد. تایید شفاهی ساده ترین راه برای تشخیص تقلب است.

لافرامبویز گفت، خریداران خانه همچنین باید تلاش کنند تا تأیید کنند که ایمیل‌ها از آدرس صحیح ارسال می‌شوند و نه از آدرسی که مشابه به نظر می‌رسد. اگر در مورد ایمیل شک دارید، باید با کارگزار یا وکیل خود با شماره ذکر شده تماس بگیرید یا شماره و ایمیل مشکوک را Google کنید.

وی افزود: هر کسی که متوجه شد پول به یک کلاهبردار منتقل شده است باید در اسرع وقت با بانک خود تماس بگیرد. او درباره موردی شنیده است که بانک پول را مسدود کرده است زیرا خریدار بلافاصله متوجه اشتباه خود شده است.
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز