محدودیت‌های ترافیکی آخر هفته در جاده‌ها | این مسیر مسدود است | یکطرفه شدن یکی از محورهای مواصلاتی

Submitted on چ., 04/03/2024 - 12:39

به گزارش همشهری آنلاین، پلیس راه کشور با صدور اطلاعیه‌ای محدودیت‌های ترافیکی آخر هفته جاده‌ها را به شرح زیر اعلام کرد:

تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه پانزدهم فروردین ماه الی ساعت ۶ صبح روز شنبه هجدهم فروردین ماه از محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است.

در محور کرج – چالوس، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج- چالوس کماکان ممنوع است. همچنین از روز جمعه ۱۷ فروردین ماه از ساعت ۱۳ در آزادراه تهران ـ شمال اعمال محدودیت تردد برای خودروهای به مقصد چالوس انجام می‌شود.

از ساعت ۱۴ ابتدای پل زنگوله محدوده انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس، به صورت کامل مسدود است. همچنین از ساعت ۱۶ از مرزن آباد به سمت تهران یک‌طرفه خواهد بود.

در همین محور، از ساعت ۲۳ طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دوطرفه می‌شود. همچنین تردد از مسیر جاده قدیم کرج ـ چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد است.

باید به این نکته توجه کرد که تردد از مسیر جاده قدیم کرج ـ چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد است اما تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس در روزهای اعمال محدودیت جنوب به شمال را دارند؛ از ساعت ۱۲ از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع می‌شود.

در محور هراز، تردد کلیه تریلرها ازمحور هراز کماکان ممنوع است. همچنین تردد کلیه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی، از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز چهارشنبه پانزدهم و همچنین از ساعت ۶ الی ۲۴ فردا و پس فردا - پنجشنبه و جمعه - از محور هراز ممنوع است.

همچنین در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مأمورین پلیس راه محدودیت یکطرفه مقطعی روز جمعه ۱۷ فروردین ماه، به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

در صورت عادی بودن وضعیت تردد در محورهایی که در آنها محدودیت و ممنوعیت ترافیکی پیش‌بینی شده است، روسای پلیس راه استان‌ها با هماهنگی پلیس راه راهور فراجا می توانند ضمن اطلاع‌رسانی نسبت به عدم اجرای محدودیت در تاریخ‌های در نظر گرفته اقدام کنند.

بر اساس اعلام پلیس راهور فراجا، شماره تلفن ۱۲۰ و ۸۸۲۵۵۵۵۵۵ (ده خط) به طور شبانه‌روزی پاسخگوی وضعیت راههای کشور و امدادرسانی احتمالی به هموطنان است.

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز