قدردانی روسیه از ایران | بیانیه نماینده روسیه در جلسه شورای حکام

Submitted on چ., 03/09/2022 - 13:09

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در بخشی از بیانیه‌اش در جلسه شورای حکام درباره فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران گفت: ما از مدیر کل آژانس به خاطر ابتکار عمل و سطح بالای حرفه‌ای‌ بودنش، همچنین از ایران به خاطر رویکرد سازنده‌اش قدردانی می‌کنیم. این [رویه] موجب زمینه‌سازی برای پیش‍رفتی چشم‌گیر در حل‌وفصل مسائل پادمانی مرتبط با ایران شد.

اظهارات نماینده روسیه در پی این مطرح می‌شود که روز گذشته شورای حکام در جلسه‌ای به موضوعات در دستور کارش مربوط به برنامه هسته‌ای ایران پرداخت.

تروئیکای اروپا (آلمان، فرانسه و انگلیس) در بیانیه‌ای مشترک، همچنین نمایندگان اتحادیه اروپا و آمریکا در وین، جداگانه در بیانیه‌هایی در جلسه شورای حکام ضمن تاکید بر اهمیت احیای توافق هسته‌ای در بالا بردن توان آژانس در انجام دادن فعالیت‌های نظارتی و راستی‌آزمایی در برنامه هسته‌ای ایران، از ایران خواستند برخی اقدامات هسته‌ای‌اش را که در نتیجه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و متحمل شدن تحریم‌های متعدد انجام داده بود و فراتر از محدودیت‌های تعیین شده در توافق هستند، متوقف کند.

این جلسه در پی سفر روز شنبه رافائل گروسی به ایران و دیدارش با رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه ایران انجام شد.

گروسی در کنفرانس خبری‌اش که پس از جلسه آغازین شورای حکام در دوشنبه گذشته برگزار شد، گفته بود در ایران درباره مسیر پیش رو توافق‌هایی صورت گرفته است که به طور کلی رضایت‌بخش است.

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز