کاوه فرنام در بازارچه فستیوال فیلم کن: دوره کنار آمدن با سانسور گذشته است

Submitted on پ., 05/25/2023 - 10:59

کاوه فرنام، تهیه کننده سینمایی و عضو کانون فیلمسازان مستقل ایران (ایفما)، سه شنبه بیست و سوم می، در آخرین روز از حضور غرفه ایفما در بازارچه فیلم کن، به خبرنگار ار.اف.ای فارسی از اهداف و دستاوردهای شرکت در این بازارچه گفت.

کانون فیلمسازان مستقل ایران، سازمانی غیرانتفاعی ست که (بیست و هشتم نوامبر هفتم آذر ۱۴۰۱) سال گذشته توسط جمعی از هنرمندان عرصه سینما تشکیل شده و سپس با فراخوانی عمومی از کلیه دست اندرکاران این حوزه دعوت به همراهی کرد.

از اهداف و وظایف کانون فیلمسازان مستقل ایران می توان به دادخواهی برای آزادی بی‌قیدوشرط همه‌ زندانیان سیاسی و دگراندیشان، ازجمله سینماگران، هنرمندان و خبرنگاران و همچنین حمایت از سینماگران مستقل در داخل و خارج از کشور و معرفی و ارائه آثار ایشان اشاره کرد.

این کانون در حال حاضر پذیرای ۲۷۰ عضو از ۵۷ کشور جهان می باشد. رقمی که هر روز در حال افزایش است.

کانون فیلمسازان مستقل ایران در نخستین بیانیه خود اعلام کرده بود :

«امروز مردم ایران به پیشگامی زنان آزادیخواهش در‌ برابر رژیم انسان‌ستیز و جنایتکار جمهوری اسلامی به‌پا خاسته‌‌اند. این سرایندگان سرود "زن، زندگی، آزادی" اکنون در خیابان‌ها آماج گلوله‌ها شده‌اند، بازداشت، شکنجه و اعدام می‌شوند. در این گذار سرنوشت‌ساز، ما گروهی از سینماگران مستقل، برای نیل به اهداف مبرم زیر به یکدیگر پیوسته‌ایم تا از این خیزش انقلابی پشتیبانی کنیم.»

ویدیوی مصاحبه ار اف ای فارسی با کاوه فرنام را می‌توانید در پیوست این خبر مشاهده کنید.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز