جنگ غزه : تظاهرات در سراسر جهان

Submitted on پ., 10/26/2023 - 12:53

صدها نفر در رام الله، کرانه باختری، برای حمایت از فلسطینیان در نوار غزه راهپیمایی کردند.

صدها تظاهرکننده روز چهارشنبه در اعتراض به حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه در رام الله راهپیمایی کردند. در این راهپیمایی اعضای اتحادیه ها و فدراسیون های مختلف فلسطین حضور داشتند. بسیاری از تظاهرکنندگان پرچم‌های فلسطین را حمل می‌کردند و همچنین بنرهایی برای ابراز همبستگی با غزه در دست داشتند.

جنگ بین اسرائیل و حماس که روز چهارشنبه وارد نوزدهمین روز خود شد، پس از آن آغاز شد که شبه نظامیان حماس از نوار غزه دیوار جدایی اسرائیل را در روز ۷ اکتبر منفجر کردند و به جشنواره موسیقی در فضای باز و جوامع مرزی اسرائیل حمله کردند. آنها ده ها نفر را کشتند و تعدادی را گروگان گرفتند.

اسرائیل حملات هوایی به نوار غزه را آغاز کرد و مواد غذایی، آب، سوخت و سایر منابع را به روی اهالی غزه  بست و قول داد که گروه شبه نظامی را نابود کند. این مرگبارترین جنگ از پنج جنگ غزه برای هر دو طرف است.

همچنان، ده ها دانشجوی فلسطینی و اعضای یک سازمان غیردولتی لبنان امروز در مقابل مقر سازمان ملل در بیروت تظاهراتی برگزار کردند و با فلسطینی های غزه ابراز همبستگی کردند.

معترضان پرچم های فلسطین را به اهتزاز درآوردند و بنرهایی را باز کردند و خواستار پایان دادن به حملات اسرائیل به غزه شدند.

فاتن قربان، یکی از اعضای انجمن بین المللی عامل، گفت: "ما رنج مردم خود در فلسطین و کودکان غزه را احساس می کنیم" و خواستار پایان دادن به "این کشتار مداوم" شد.

در فرانسه، یهودیان این کشور در همبستگی با کودکان گروگان در غزه در مقابل برج ایفل تظاهرات کردند

 سی کالسکه با عکس های بزرگ کودکان، با علامت "ربوده شده" برای نشان دادن چهره کودکان گروگان گرفته شده در غزه، صبح امروز در مقابل برج ایفل قرار گرفتند. این تظاهرات  توسط شورای نمایندگی نهادهای یهودی در فرانسه برگزار  شد.

در داخل اسرائیل، ساکنان یکی از دهکده ها خواستار آزادی گروگان های حماس شدند

خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی که بیش از دو هفته پیش توسط شبه‌نظامیان حماس ربوده شده بودند، روز پنجشنبه در مقابل وزارت دفاع در تل‌آویو تجمع کردند و خواستار آزادی امن آنها شدند. ده‌ها نفر در این محل توسط شبه‌نظامیان حماس که در جنوب اسرائیل رخنه کردند، کشته و یا گروگان گرفته شدند.

در دوردست ها هم تظاهرات در حمایت از مردم فلسطین جریان دارد

در مقابل سفارت اسرائیل در لیما، در کشور پرو در امریکای جنوبی، تظاهرکنندگان دیروز در حمایت از مردم فلسطین، تظاهرات کردند. 

از آغاز جنگ جدید اسرائیل و فلسطین، نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در سراسر دنیا اعتراض و داه پیمایی ادامه دارد.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز