هیئت هماهنگی شیعیان عراق: کمیسیون انتخابات مسئول شکست انتخابات است

Submitted on ی., 10/17/2021 - 01:24

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هیئت هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «چارچوب هماهنگی شیعیان» که متشکل از احزاب سیاسی شیعه است، بار دیگر نتایج اولیه انتخابات پارلمانی را رد کرد.

هیئت هماهنگی شیعیان عراق در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: ما امیدوار بودیم که کمیسیون انتخابات تخلفات عمده انتخاباتی را پس از شمارش آرا و اعلام نتایج اولیه اصلاح کند.

به گزارش المعلومه، در این بیانیه آمده است: اما با توجه به اصرار کمیسیون انتخابات بر نپذیرفتن اعتراضات و شکایات و تأکید بر صحیح بودن نتایج انتخابات، ما هم این نتایج اعلام شده را به طور کامل رد می‌کنیم.

در ادامه بیانیه توضیح داده شد: ما کمیسیون انتخابات را کاملا مسئول شکست فرآیند انتخاباتی می‌دانیم و معتقدیم که سوء مدیریت روی روند دموکراسی و اتحاد و وحدت تأثیر منفی خواهد گذاشت.

کمیسیون انتخابات عراق شنبه‌شب پس از پایان شمارش صندوق‌های باقیمانده و بازشماری آرای برخی از مراکز انتخابی، نتایج اولیه را به صورت کامل اعلام کرده، اما  تغییری در اصل نتایجی که چند روز پیش اعلام شده بود، ایجاد نشده است و جریان صدر با 73 کرسی با تفاوت معناداری از سایر رقبا پیش است.

کمیسیون انتخابات عراق همزمان با انتشار این نتایج اعلام کرد که مأموریت این کمیسیون حفاظت از آرا است و در این خصوص تحت تأثیر درگیری‌های سیاسی قرار نگرفته است. کمیسیون انتخابات همچنین اعلام کرد که نتایج منتشر شده، نهایی نیست، بلکه «اولیه» است و می‌توان در صورت اعتراض شکایت کرد.

عراق یکشنبه هفته گذشته پنجمین انتخابات پارلمانی بعد از سقوط رژیم بعث را برگزار کرد که میزان مشارکت آن بیش از  41 درصد اعلام شد.

انتهای پیام

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز