در حمایت از اقدام اروپا، آمریکا نیز ده تن دیگر از عاملان سرکوب در ایران را تحریم کرد

Submitted on س., 01/24/2023 - 09:30

خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر کرد تصریح نمود که ناصر رشیدی، معاون وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، و همچنین برخی از فرماندهان سپاه پاسداران، حسین تناور، محمدنظر عظیمی، کوروش آسیابانی و مجتبی فدا، از جمله مقامات جدیداً تحریم شده از سوی دولت آمریکا هستند.

در بیانیۀ خزانه‌داری آمریکا همچنین آمده است که محمدنظر عظیمی و کوروش آسیابانی از جمله فرماندهان سپاهی هستند که بدترین اعمال را علیه معترضان در اعتراض های ماه‌های اخیر ایران مرتکب شده‌اند.

خزانه داری آمریکا در بیانیه خود تصریح کرده است که واحدهای تحت فرمان فرماندهان سپاهی تحریم شده از سوی دولت واشنگتن با گلوله‌های حقیقی و به قصد کشتن یا زخمی کردن تظاهرکنندگان به روی آنان شلیک کرده‌اند. همین بیانیه می‌افزاید که سپاه پاسداران خودروهایی را بمباران کرده که حامل خون برای زخمی شدگان در بیمارستان‌ها بودند.

خزانه‌داری آمریکا همچنین "بنیاد تعاون" سپاه پاسداران و پنج تن از اعضای هیئت مدیرۀ آن را هدف تحریم قرار داده است. از نظر آمریکا "بنیاد تعاون" سپاه پاسداران یک مجموعۀ بزرگ اقتصادی است که بخش‌های مهم اقتصاد ایران از جمله ساخت و ساز  را در کنترل خود دارد.

شورای وزرای امور خارجۀ اتحادیۀ اروپا نیز در نشست دیروز خود سی و هفت تن از نهادها و مقامات ارشد ناقض حقوق بشر در ایران را که در سرکوب های جاری این کشور دست دارند هدف تحریم‌های جدید خود قرار داد.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز