چه مقدار درآمد سالانه برای خرید خانه در ده شهر برتر کانادا نیاز دارید؟ مردم ونکوور پس از خواندن این مطلب افسرده می شوند

Submitted on چ., 09/20/2023 - 19:53

بر اساس یک گزارش جدید، اگر می خواهید خانه ای در ونکوور بخرید، به درآمد سالانه نزدیک به 250000 دلار نیاز دارید.

کارگزاری آنلاین وام مسکن RateHub که مقرون به صرفه بودن مسکن در ۱۰ شهر کانادا را بررسی کرد، گفت که در ماه های جولای تا آگوست، متوسط ​​هزینه خرید خانه در ونکوور با افزایش نرخ وام مسکن ۱/۲ میلیون دلار بوده است. حداقل درآمد سالانه مورد نیاز برای مسکن در کانادا. دلار به 246100 دلار کانادا افزایش می یابد.

قیمت مسکن در ونکوور بین ماه های جولای و آگوست ۲۳۰۰ دلار کاهش یافت که یک افت ناچیز تنها ۰/۲ درصد بود که برای جبران افزایش هزینه های وام کافی نیست.

جیمز لیرد، مدیرعامل Ratehub.ca در بیانیه‌ای گفت: «در ونکوور، در حالی که میانگین قیمت مسکن ۲۳۰۰ دلار کاهش یافت، با افزایش نرخ‌های وام مسکن، مقرون به صرفه بودن بدتر شد و به ۱۴۸۰ دلار درآمد اضافی برای خرید خانه نیاز دارد».

در ماه جولای، بانک مرکزی کانادا نرخ بهره معیار خود را ۲۵ واحد پایه افزایش داد و به ۵ درصد رساند که دهمین افزایش نرخ از ماه مارچ ۲۰۲۲ است.

طبق گزارش Ratehub.ca که از میانگین نرخ های ثابت پنج ساله پنج بانک بزرگ کانادا استفاده می کند، نرخ وام مسکن ۱۰ واحد از ۶/۱۲ درصد در ماه جولای به ۶/۲۲ درصد در ماه آگوست افزایش یافت.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، ویکتوریا، یکی دیگر از شهرهای بریتیش کلمبیا که در این گزارش گنجانده شده است، شاهد افزایش ۱۰۰ دلاری قیمت مسکن در طول ماه بوده است. در ماه آگوست، خریداران خانه ای که می خواستند با موفقیت آن را خریداری کنند، به درآمد سالانه 184800 دلار کانادا نیاز داشتند که ۱۴۲۰ دلار کانادا نسبت به جولای افزایش داشت.

تورنتو دومین شهر گران کانادا برای خرید خانه است که در ماه آگوست به درآمد سالانه 233300 دلار نیاز دارد. اما این رقم نزدیک به ۲۰۰۰ دلار کمتر از ماه جولای بود که دلیل آن کاهش شدید 19800 دلاری بود که بزرگترین کاهش ماهانه قیمت مسکن در ماه های گذشته بود.

از ۱۰ شهر مورد مطالعه در این گزارش، میانگین قیمت خانه در چهار شهر کلگری، مونترال، هالیفاکس و ویکتوریا افزایش یافته است.

قیمت خانه در شش شهر از جمله ونکوور، تورنتو، همیلتون، وینیپگ، ادمونتون و اتاوا کاهش یافت.

کاهش قیمت منجر به بهبود قیمت خانه فقط در دو شهر شد: تورنتو و همیلتون.

طبق آمار کانادا، متوسط ​​درآمد یک خانوار یک نفره در ونکوور در سال 2020 46400 دلار و متوسط ​​درآمد برای یک خانواده دو نفر یا بیشتر 112000 دلار بوده است.
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز