بدبخت ترین صاحبخانه ی تورنتو ، صاحبخانه ی بیچاره باید ۸۵۰۰ دلار برای کاری که نکرده است بپردازد!

Submitted on س., 03/07/2023 - 20:54

صاحبخانه یک آپارتمان در تورنتو پس از ایجاد مشکل توسط مستاجر و ظاهراً "آزار" دادن سایر مستاجران مجبور به پرداخت حداقل ۸۵۰۰ دلار شده است، زیرا مالک با دیدن رفتار نادرست مستأجر عکس العملی نکرده و درخواست تخلیه نکرده است.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، در ۱۰ فوریه، دادگاه Condominium Authority (CAT) حکم داد که مالک و مستأجر آپارتمان در خیابان یانگ و خیابان سنت کلر به طور مشترک و به طور مساوی در قبال رفتار "آزاردهنده" مستاجر مسئول هستند.

در این سند، مایکل کلیفتون، معاون رئیس CAT، حکم داد که مالک آپارتمان باید 8551.50 دلار برای پوشش هزینه های قانونی بپردازد، در حالی که مالک و مستاجر به طور مشترک 18239.60 دلار به مدیریت شرکت مجتمع آپارتمانی پرداخت می کنند و این سوال باقی می ماند که هر کدام چقدر باید بپردازند. .

CAT به CTV News Toronto گفت که این بالاترین هزینه ای است که دادگاه تا به امروز صادر کرده است.

بر اساس این تصمیم، مستاجر در جولای ۲۰۲۱ به آپارتمان نقل مکان کرد و از این طریق شروع به ایجاد مزاحمت، برای سایر ساکنان و کارکنان آپارتمان کرد.

در این تصمیم آمده است که مستأجر رفتار آزاردهنده و مخربی از خود نشان داد، از جمله گذاشتن ظروف غذا در راهرو برای مدت طولانی که باعث ایجاد "بوی بد و خطر زمین خوردن" و "صدای بیش از حد" شده است.

کلیفتون همچنین گفت که مستاجر "الگوی ثابتی از قلدری و پرخاشگری" نسبت به کارکنان آپارتمان داشته و به پروتکل‌های کووید-۱۹ آپارتمان پایبند نبوده است.

در این سند آمده است که در نوامبر ۲۰۲۱، مشاور حقوقی آپارتمان نامه هایی را به مستاجر و صاحبخانه ارسال کرد و به نگرانی در مورد رفتار مستاجر اشاره کرد. دراین گزارش آمده است که کارکنان امنیتی ساختمان حدود ۳۰ حادثه را ثبت کرده اند و شکایات متعددی از ساکنان دریافت کرده اند.

در همین حال، مستاجر و وکلای او استدلال کردند که شرکت مدیریت آپارتمان از دادگاه برای "اجبار" او به ترک آپارتمان استفاده می کند، که این پرونده توسط "خصومت شخصی" یکی از کارکنان پس از "نزاع اولیه" جرقه زده شد.

هیچ جزئیاتی از درگیری ادعایی در این پرونده ارائه نشده است که مدیریت شرکت این آپارتمان آن را تکذیب کرده است.

کلیفتون گفت که مالکان آپارتمان "عملاً هیچ دخالتی" در این پرونده نداشته اند، که این با استدلال مدیریت شرکت آپارتمان مبنی بر اینکه مالکان برای تمام شکایات ساکنان آپارتمان خود رویکرد "دست آزار" داشته اند، مطابقت دارد. فقدان "تلاش معقول" صاحبخانه برای رسیدگی به رفتار مستاجر، بار مدیریت شرکت کاندومینیوم را برای انجام امور از جمله هزینه های این پرونده به عهده می گیرد، به همین دلیل است که CAT استدلال می کند که مالکان آپارتمان ملزم به پرداخت بخش قابل توجهی از این هزینه ها هستند.

مالکان شروع به ثبت درخواست با CAT برای حل مشکلات مستاجران کرده بودند، اما مدیریت شرکت آپارتمان در دادخواست اعلام کرد که مالکان در نهایت طبق اسناد و مدارک موضوع را پیگیری نکرده اند.

هیئت مالک و مستاجر (LTB)، که بر اختلافات بین مالکان و مستاجران نظارت می کند، به CTV News گفت که LTB نمی تواند هیچ درخواستی از صاحبان آپارتمان برای اخراج مستاجران پیدا کند، و این یک جرم بزرگ برای مالکان است.

مستاجر قبلاً ابراز تمایل کرده بود که آپارتمان را "در آینده ای نزدیک" تخلیه می کند، اما تا زمانی که او این کار را انجام نداد، CAT به مستاجر دستور داد که تمام رفتارهای مخرب در واحد خود و هر جای دیگری در ملک را متوقف کند و مالک به خواسته های خود عمل کند و تعهد قانونی برای اطمینان از اینکه مستاجرینش از مقررات آپارتمان نشینی پیروی می کنند را انجام دهد.

راد اسکایولا، یکی از شرکای Gowling WLG که در قانون آپارتمان‌سازی تخصص دارد، گفت که این پرونده درس‌های پرهزینه‌ای را برای صاحبان آپارتمان و مستأجران فراهم کرد. مالک آپارتمان "به نظر می رسد که از مزایای صاحبخانه بودن لذت می برد، اما او نمی خواهد با جنبه های منفی سر و کار داشته باشد."

مارک گلدگراب، وکیل شرکت حرفه‌ای قانون اقتصاد سبز، گفت: مسئولیت اول بر عهده مالکان آپارتمان است که به مستاجران بگویند که از رفتارهای مخرب خودداری کنند یا با اخراج مواجه خواهتد شد. صاحبخانه می توانست این کار را از طریق ایمیل، نامه، ارتباط کتبی انجام دهد و باید از مدیریت شرکت آپارتمان کپی می کرد. اگر او شواهد زیادی دال بر این کار داشت که متأسفانه صاحبخانه هیچکدام را انجام نداده بود، اوضاع بسیار متفاوت می بود.
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز