اکنون زمان واکسینه کردن کودکان است، سویه اومیکرون وحشتناک نیست

Submitted on جمعه, 12/03/2021 - 00:38

مدیر بهداشت عمومی مونترال: اکنون زمان واکسینه کردن کودکان است، سویه اومیکرون وحشتناک نیست/ تک مورد اومیکرون در کبک تحت قرنطینه سخت

مدیر بهداشت عمومی مونترال گفت: مونترال شاهد افزایش مداوم موارد جدید بیماری است، و در حالی که هنوز برای دانستن چیزهای زیادی در مورد سویه جدید کرونا خیلی زود است، اما اکنون زمان خوبی برای شروع اقدامات احتیاطی به ویژه واکسینه کردن کودکان است.

دکتر میلین دروین که روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت افزود: من فکر می‌کنم ما در رابطه با اومیکرون رویکردی هوشیارانه داریم، اما در مرحله‌ای نیستیم که مجبور به وحشت باشیم.

کبک به طور کلی این روزها شاهد افزایش عمده موارد ابتلا به COVID-19 است که از حدود 800 مورد به تقریباً 1200 عفونت جدید جهش کرده است.

افزایش اخیر موارد در مونترال ثابت اما کند و در حال حاضر در همان سطح اواسط سپتامبر 2020 است.

دروین با بیان اینکه تاکنون 14 درصد از کودکان 5 تا 11 ساله مونترال در کمتر از یک هفته واکسینه شده‌اند. افزود: 16 درصد دیگر نیز برای واکسیناسیون وقت گرفته‌اند یعنی 30 درصد در مجموع به نظر می‌رسد در حال انجام است. با این حال، واکسینه کردن بقیه کودکان شهر بسیار مهم است، زیرا اکثر موارد جدید در میان کودکان است و بیشتر موارد شیوع در مدارس و مهدکودک‌ها رخ می‌دهد.

بر همین اساس او از والدین خواست تا در صورت امکان فرزندان خود را به مراکز واکسیناسیون ببرند نه اینکه منتظر واکسیناسیون داخل مدرسه باشند که توسط یک پرستار مراجعه کننده انجام می‌شود. این بازدید از مدرسه تا 21 دسامبر انجام نخواهد شد.

تک مورد اومیکرون در کبک تحت قرنطینه سخت

دروین همچنین از شناسایی یک مورد ابتلا به سویه اومیکرون در مونترال گفت: این مورد تحت کنترل دقیق است. و همه افرادی که مشکوک به داشتن نوع اومیکرون هستند در “قرنطینه شدید” نگهداری خواهند شد.

وی گفت: این فرد و اعضای خانواده وی در قرنطینه‌ او تحت قرنطینه شدید هستند، بنابراین ما در انتظار ابتلا به عفونت ثانویه نیستیم.

بهداشت عمومی مونترال نیز اقدامات احتیاطی بیشتری از جمله اعمال قوانین سختگیرانه‌تر برای تماس‌های خانوادگی موارد مشکوک را  در مورد اومیکرون برنامه‌ریزی کرده‌است. در حال حاضر، اگر افراد دو واکسن مصرف کنند، لازم نیست در قرنطینه بمانند.

فکر کردن به ظرفیت بیمارستان

همچنین آماده‌سازی برای موج بزرگ ویروس، فقط در صورت امکان، وجود دارد.

مونترال 500 تخت بیمارستانی را برای کووید19 در صورت بروز موج سویه جدید بیماری کرونا پیش‌بینی کرده است.

کارکنان بهداشتی نیز به مردم متکی هستند تا در صورت بروز مشکلات بهداشتی سریع عمل و از خود مراقبت کنند.

در حال حاضر، اگرچه فقط 100 نفر با COVID-19 در مونترال بستری هستند، شروع زمستان نیز موجب بروز سایر بیماری‌ها و پر شدن ظرفیت بیمارستان‌هاست .

اکنون ظرفیت اورژانس‌های شهر همگی 100 یا 125 درصد اشغال هستند. برای جلوگیری از مراجعه به اورژانس، رفتن به کلینیک‌ها، پزشکان خانواده یا سایر مراکز مراقبت‌های اولیه در اولین نشانه‌های بیماری بسیار مهم است.

اولین مورد از سویه جدید کرونا اومیکرون در انتاریو شناسایی شد

دولت فدرال از الزامات جدید برای مسافران هوایی به جز ایالات متحده خبر داد

منبع: سی‌تی‌وی نیوز

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز