سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ | قیمت دلار و یورو در صرافی‌های مجاز

Submitted on س., 02/05/2019 - 22:03
منبع
tasnim
نوع خبر

سه‌شنبه ۱۶ بهمن | قیمت دلار و یورو در صرافی‌های مجاز

قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها با افزایش نسبت به روز گذشته، ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش ایلنا، دلار امروز - سه شنبه ۱۶ بهمن‌ماه - در صرافی‌های بانک‌ها با افزایش نسبت به نرخ پایانی دیروز بین ۱۱ هزار و۷۵۰ تومان تا ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان خریدو فروش می‌شود.

قیمت فروش یورو نیز ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام شده است و به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان هم از مردم خریداری می‌شود.

۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
قیمت هر اونس طلا که دیروز تا رقم ۱۳۰۸ دلار و ۲۰ سنت پایین آمده بود، امروز با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به رقم پایانی دیروز به ۱۳۱۴ دلار و ۱۰ سنت رسید.


در حالی که پس از رسیدن قیمت نفت به پایین ترین رقم حدود یک هفته گذشته در جلسه قبل سرمایه گذاران خریدهایی را انجام داده اند، قیمت طلا در معاملات کم حجم امروز با افزایش مواجه بود، اما در عین حال افزایش اشتها برای ریسک پذیری رشد قیمت فلز زرد را محدود کرده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا که دیروز تا رقم 1308 دلار و 20 سنت پایین آمده بود، امروز با 0.2 درصد افزایش نسبت به رقم پایانی دیروز به 1314 دلار و 10 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز به رقم 1318 دلار و 10 سنت رسید.

با توجه به تعطیلی بخش عمده ای از بازارهای آسیایی به دلیل سال نوی چینی، حجم معاملات در این بازار پایین بود.

جفری هالی، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا در این باره گفت: «طلا از حمایت فنی بالایی برخوردار است و لحن فدرال رزرو نیز عمدتا تدافعی است و این موجب می شود قیمت طلا در حدود 1300 دلار از پشتیبانی لازم برخوردار باشد...با توجه به تعطیلی یک هفته ای بازار چین، تمرکز بازار روی فصل اعلام سوددهی شرکت ها در آمریکاست.»

هفته گذشته پس از آنکه فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر حفظ و اعلام کرد که با توجه به چشم انداز نامشخص اقتصاد آمریکا برای افزایش بیشتر نرخ بهره صبر خواهد کرد، قیمت طلا به 1326 دلار و 30 سنت یعنی بالاترین رقم از اواخر ماه آوریل تاکنون رسید.

اما آمارهای مثبت منتشر شده از نرخ اشتغال آمریکا در روز جمعه، تا حدی نگرانی ها از کند شدن قریب الوقوع اقتصاد این کشور را کم کرد.

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند دیروز گفت، بانک مرکزی آمریکا برای افزایش مجدد نرخ بهره به آمارهای بیشتری نیاز دارد تا ببیند که واقعا اقتصاد آمریکا دارد خوب کار می کند.

بیشترین بازدید اخبار امروز