وکیل محمد قبادلو: فرجام‌خواهی برای اتهام "افساد فی‌الارض" پذیرفته نشد؛ خانواده و وکلا چه درخواستی دارند؟

Submitted on س., 01/24/2023 - 08:30

در حالی که روابط عمومی دیوان عالی ایران، روز دوشنبه ۳ بهمن، اعلام کرده بود که فرجام‌خواهی وکیل پرونده محمد قبادلو در دیوان عالی کشور به ثبت رسیده است، مهدخت دامغان‌پور، یکی از وکلای محمد قبادلو می‌گوید دیوان عالی کشور فرجام‌خواهی در این پرونده برای اتهام «مفسد فی‌الارض» را نپذیرفته است. 

محمد قبادلو، از جمله بازداشت‌شدگان در جریان اعتراضات انقلابی، از سوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، به اتهام «زیرگرفتن استوار فرید کرم‌پور از پرسنل فراجا‌ به وسیله خودرو»، پس از «اعلام شکایت اولیاء دم» به «قصاص» محکوم شده است. 

مهدخت دامغان‌پور، یکی از وکلای محمد قبادلو، در توضیح بیشتر در توییتر، افزوده است: پذیرش فرجام‌خواهی در خصوص پرونده با اتهام قتل، در اعتراض به رای دادگاه کیفری صورت گرفته است اما وکلای این پرونده «خواستار پذیرش اعاده دادرسی در خصوص پرونده با موضوع "افساد فی‌الارض" با حکم اعدام برای محمد» هستند. به گفته این وکیل دادگستری، حکم اعدام برای محمد قبادلو توسط «دادگاه انقلاب» صادر شده است. 

پذیرش فرجام خواهی در خصوص پرونده با اتهام قتل ،در اعتراض به رای دادگاه کیفری یک صورت گرفته . همچنین ما خواستار پذیرش اعاده دادرسی در خصوص پرونده با موضوع افساد فی الارض با حکم اعدام که توسط دادگاه انقلاب صادر شده برای محمد هستیم

وکیل محمد قبادلو، با اشاره به درخواست وکلا و خانواده محمد قبادلو، تاکید کرد: پذیرش اعاده دادرسی محمد در دیوان عالی کشور و تصمیم‌گیری صحیح، عادلانه و مستقل در خصوص این پرونده، خواست این افراد است. 

مهدخت دامغان‌پور یادآوری کرد: تا به حال ۴ بار اعاده دادرسی را از طریق سیستم خودکاربری وکلا ثبت کرده‌ایم که هر بار دیوان از ثبت و پذیرش اعاده دادرسی امتناع نموده است. 

آنچه خواست ما و خانواده #محمد_قبادلو است پذیرش اعاده دادرسی او در دیوان عالی کشور و تصمیم گیری صحیح ،عادلانه و مستقل در خصوص پرونده محمد است تا به حال چهاربار اعاده دادرسی را از طریق سیستم خودکاربری وکلا ثبت کرده ایم که هر بار دیوان از ثبت و پذیرش اعاده دادرسی امتناع نموده است pic.twitter.com/GbVFof59nA

پیش از این، امیر رئیسیان، یکی از وکلای محمد قبادلو، از برگزاری دادگاه این متهم، بدون حضور وکلا و خانواده موکل خود خبر داده و روز دوشنبه ۱۹ دی، تصویری از لایحه ثبت شده از اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور را منتشر کرده بود. به گفته این وکیل دادگستری، پرونده موکلش دارای ایرادهای حقوقی و قانونی متعدد بوده است.

خانواده و وکلای محمدقبادلو، همچنین «کلارا بونگر»، نماینده مجلس آلمان و کفیل سیاسی محمد قبادلو، به همراه کنشگران مدنی، تا به حال بارها نسبت به احتمال اجراء قریب‌الوقوع حکم اعدام محمد قبادلو هشدار داده‌اند. 

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز