شرکت‌های جاسوسی آمریکا؛ سوخت ماشین کشتار اسرائیل در غزه

Submitted on ش., 04/13/2024 - 12:48

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، درحالی که آمریکا همچنان به ارسال سلاح و تجهیزات پیشرفته برای ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ نسل‌کشی این رژیم علیه مردم غزه ادامه می‌دهد و درواقع این جنگ با سلاح‌های آمریکا آغاز شده و ادامه پیدا کرده است، اخیراً یک رسانه آمریکایی در گزارشی پرده از همکاری شرکت‌های اطلاعاتی آمریکا با ارتش اشغالگر در هدف قرار دادن غیرنظامیان فلسطینی برداشت.

مجله آمریکایی "the nation" در گزارشی با اشاره به عامدانه بودن حملات اخیر رژیم اشغالگر به تیم‌های امدادی اعلام کرد که شرکت‌های آمریکایی به‌شکل قابل‌توجهی از یگان «8200» ارتش اسرائیل که متخصص در جنگ سایبری است حمایت می‌کنند و اطلاعات مهمی از آژانس امنیت ملی آمریکا و برنامه‌های هوش مصنوعیِ ساخته‌شده توسط شرکت‌های آمریکایی در اختیار این یگان ارتش اسرائیل قرار می‌گیرد.

این مجله آمریکایی در ابتدای گزارش خود به حمله‌ای که حدود دو هفته قبل توسط ارتش صهیونیستی به کاروان سازمان خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» انجام شد و با جان باختن 7 تن از اعضای این کاروان همراه بود اشاره و اعلام کرد که هدف قرار دادن 3 خودروی این کاروان هنگام خروج از انبار دیرالبلح در غزه کاملاً دقیق بود و هدف ارتش اسرائیل از این حمله، حصول اطمینان از این امر بود که تحت هیچ شرایطی غذا به دست مردم غزه که از گرسنگی می‌میرند، نرسد.

مجله مذکور با اشاره به اینکه باور کردن عامدانه نبودن این حمله ارتش اسرائیل به کاروان آشپزخانه مرکزی جهانی بسیار دشوار است، به 200 امدادگر دیگری اشاره کرد که طی چند ماه گذشته در حملات ارتش اشغالگر به غزه قتل‌عام شده‌اند و تأکید کرد که کشتار این میزان از امدادگران تنها طی چند ماه در غزه در مقایسه با قتل امدادگران در سراسر جهان طی 30 سال گذشته بی‌سابقه است.

شرکت‌های آمریکایی، مسئول تأمین سوخت ماشین کشتار اسرائیل در غزه

این رسانه آمریکایی با زیر سؤال بردن ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر غیرعمدی بودن حمله به کاروان مذکور تأکید کرد که درک چنین اشتباهات هولناکی بسیار سخت است، به‌ویژه در سایه استفاده ارتش اسرائیل از تجهیزات و برنامه‌های پیشرفته هوش مصنوعی در هدف‌گیری‌های خود که برخی از آنها توسط یک شرکت آمریکایی به‌نام "Palantir Technologies" در اختیار ارتش اسرائیل قرار گرفته است. یگان 8200 ارتش اسرائیل متخصص در کدگشایی و جنگ سایبری و معادل با آژانس امنیت ملی آمریکاست.

در ادامه این گزارش آمده است که یکی از مدرن‌ترین و مهمترین سیستم‌های یگان 8200 ارتش اسرائیل در شهرک «رامات هشارون» در گوشدان واقع شده است که مرکز علوم داده‌ها و هوش مصنوعی ارتش اسرائیل محسوب می‌گردد و مسئول توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی است که به‌طور کامل مفهوم «اهداف» را (مواضعی که ارتش اسرائیل می‌خواهد مورد هدف قرار دهد) در ارتش اسرائیل تغییر می‌دهد. زمینی که مقر این یگان در آن ساخته شده است قبل از 70 سال قبل متعلق به روستای فلسطینی «الجلیل» بود که ساکنان آن در جریان حوادث نکبت 1948 کشته شدند یا مجبور شدند منازل خود را ترک کنند.

بر اساس این گزارش، مقر یگان مذکور بخشی از اردوگاه «موشه دایان» سرّی‌ترین پایگاه نظامی ارتش اسرائیل است که امروز نیروهای ارتش و عناصر اطلاعاتی اسرائیل در آن برای بمباران و کشتار و گرسنگی دادن به مردم فلسطین که از دهه‌ها قبل در شرایط بسیار سختی در غزه زندگی می‌کنند، آموزش می‌بینند.

این رسانه آمریکایی در ادامه گزارش خود مجدداً به شرکت "Palantir Technologies" ایالات متحده که خدمات بی‌شماری در اختیار یگان سایبری ارتش صهیونیستی برای کشتار مردم فلسطین قرار می‌دهد اشاره و تأکید کرد که این شرکت یکی از مهمترین شرکت‌های پیشرفته جهان در سطح استخراج داده‌هاست و روابط عمیقی با آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا دارد. این شرکت برای تجهیز ارتش اسرائیل به توانایی‌های پیشرفته و قوی در زمینه هدف‌گیری‌های آن کار می‌کند.

طبق این گزارش، پلت‌فرم هوش مصنوعی که از مجموعه‌ای از اطلاعات محرمانه برای هدف قرار دادن غیرنظامیان فلسطینی استفاده می‌کند، بخشی از برنامه‌ای است که توسط شرکت مذکور آمریکایی به وزارت جنگ اسرائیل فروخته شده است. اطلاعات مورد نیاز دستگاه‌های هوش مصنوعی این شرکت، حاوی گزارش‌های اطلاعاتی درباره فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی است و آژانس اطلاعات ملی آمریکا برای دهه‌ها منبع اصلی و بسیار محرمانه این اطلاعات برای اسرائیل بوده است.

این مجله در ادامه گزارش داد که یگان 8200 ارتش اسرائیل در سایه ادامه جنگ غزه، با استفاده از اطلاعات مهمی که آژانس امنیت ملی آمریکا در اختیار آن قرار می‌دهد ده‌ها هزار غیرنظامی را با بمب‌های سنگین و سایر تسلیحاتی که توسط خودِ آمریکا به ارتش اسرائیل داده شده است، مورد هدف قرار می‌دهد.

پیش از این وب‌سایت مجله «972+» تحقیقی را منتشر کرده بود که بر اساس آن، ارتش اسرائیل مجاز به گسترش بمباران اهداف غیرنظامی و کاهش محدودیت‌های مربوط به جلوگیری از تلفات غیرنظامی بوده و از هوش مصنوعی برای شناسایی بیشتر اهداف غیرنظامی استفاده کرده که منجر به وقوع خونین‌ترین جنگ در غزه شده است.

در این گزارش آمده است که ارتش اسرائیل از هوش مصنوعی برای افزایش بانک اهداف غیرنظامی خود در غزه استفاده می‌کند که تلفات میان غیرنظامیان را افزایش می‌دهد و این اهداف شامل منازل مسکونی و زیرساخت‌ها و ساختمان‌های دولتی غزه می‌شود، درواقع هدف از این کار آسیب زدن به جامعه مدنی غزه است و اسرائیل می‌خواهد با افزایش هرچه بیشتر تلفات غیرنظامیان، مردم غزه را وادار به تحت فشار قرار دادن حماس کند.

بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل با استفاده از هوش مصنوعی حتی در فاصله کمی قبل از حمله می‌تواند اطمینان حاصل کند که چه‌تعداد غیرنظامی قرار است در این حمله کشته شوند. یکی از افسران اطلاعاتی سابق ارتش صهیونیستی اذعان می‌کند که استفاده از سیستم هوش مصنوعی کار یک «کارخانه ترور جمعی» را برای ارتش اسرائیل انجام می‌دهد و این ارتش را قادر می‌سازد تا حملات گسترده‌ای به اهداف غیرنظامی از جمله منازل مسکونی انجام دهد.

انتهای پیام/+

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز