رییسی: سپاه در هر عرصه‌ای که ورود کرده خوش درخشیده است

Submitted on چ., 03/17/2021 - 13:15

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (چهارشنبه) همزمان با سوم شعبان سالروز میلاد حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار، در دیدار با فرماندهان و کارکنان فرماندهی حفاظت سپاه، سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ان‌شاالله خداوند متعال به برکت موالید ماه شعبان، عنایات و برکات خود را بر این کشور، نظام مقدس و امت اسلامی نازل فرماید.

رئیس قوه قضاییه سپس نامگذاری روز ولادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به نام روز پاسدار را یک ابتکار و نگاه بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: حضرت امام حسین (ع) نماد پاسداری از دین، شریعت، انسانیت و تمام مظاهر انسانی است و امیدواریم خداوند متعال توفیق کسب معرفت نسبت به وجود مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و تاسی و پیروی از راه و مکتب ایشان را به همگان عنایت کند.

رئیسی بعثت، غدیر، عاشورا و ظهور منجی عالم بشریت را در امتداد همدیگر دانست و بیان داشت: اگر بعثت بود و غدیر وجود نداشت، دین کامل نبود. همانطور که اگر غدیر بود و عاشورا وجود نداشت از دین جز پوسته‎ای باقی نمی‎ماند چرا که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) حقیقتا احیاءگر، صیانت‌کننده و پاسدار دین هستند. همچنین اگر بعثت، غدیر و عاشورا وجود داشتند، اما وجود مقدس انسان کامل حضرت مهدی موعود (عج) نباشد عالم اصلاح نمی‌شود.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات گسترده پاسداران انقلاب اسلامی در بیش از ۴۰ سال گذشته گفت: اگر توطئه‎ها و فتنه‎های ۴۰ سال گذشته در داخل کشور و همچنین منطقه مورد بررسی قرار گیرد، نقش سپاه در خنثی سازی این توطئه‎ها و فتنه‎ها به روشنی قابل مشاهده خواهد بود.

رئیسی در همین زمینه کمک‌های مومنانه امروز سپاه و بسیج را اقدامی بسیار ارزشمند و در تاسی از مکتب حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عنوان کرد و گفت: اقداماتی که با نام حاج قاسم سلیمانی در راستای خدمت رسانی به مردم انجام می‌شود و همچنین حضور سپاه و بسیج در کنار مردم به هنگام مواقع بحرانی سیل و زلزله بسیار ارزشمند هستند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به اقدامات سازندگی سپاه بعد از پایان جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: «ستاره خلیج فارس» یکی از جلوه‌های بارز اقدامات سازندگی سپاه است که کشور ما را از واردکننده بنزین به صادرکننده بنزین تبدیل کرد. ساخت بزرگراه غدیر نیز یکی از آخرین جلوه‌های سازندگی‌های سپاه در حوزه‌های سدسازی، نیروگاهی و جاده سازی است.

رئیسی سپس با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت تواصی به حق و صبر در جامعه گفت: دشمنان که به دنبال قطع کردن حلقه تواصی به حق و صبر در کشور هستند سعی می‎کنند که اقدامات سپاه در حوزه‌های بصیرت آفرینی، صبر، تحمل و بردباری نسبت به سختی‎ها و ایستادگی و مقاومت را بگسلانند و از همین رو همه ما باید تلاش کنیم این حلقه‎های تواصی به حق و صبر را در جامعه حفظ کنیم.

رئیسی ضمن تقدیر و تشکر از پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین خدمات یگان سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) گفت: سپاه در هر عرصه‎ای که ورود کرده از جمله عرصه‎های امنیتی، دفاعی، خدماتی، سازندگی، بین‌المللی و داخلی، خوش درخشیده است.

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، سردار جمیری فرمانده حفاظت سپاه نیز در این مراسم طی سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ماموریت‌ها و وظایف سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) اشاره کرد و گفت که علی رغم پرتعداد بودن این ماموریت‎ها، انجام وظایف در سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) بسیار گرانبها و شیرین است.

وی همچنین با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد یاس و ناامیدی در مردم، اقدامات و تلاش‌های آیت‎الله رئیسی در دستگاه قضا و سفرهای استانی ایشان را باعث امیدواری مردم عنوان کرد.

انتهای پیام

منبع
isna
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز