پلیس: تعداد زیادی از رانندگان تورنتویی در حین رانندگی تلویزیون نگاه می‌کنند

Submitted on س., 01/24/2023 - 13:30

پلیس: تعداد زیادی از رانندگان تورنتویی در حین رانندگی تلویزیون نگاه می‌کنند

از سال ۲۰۰۹، رانندگی همراه با حواس‌پرتی در کانادا غیرقانونی بوده بااین‌وجود هنوز برخی از رانندگان تورنتویی این موضوع را مانعی برای چک‌کردن تلفن همراه و حتی تلویزیون تماشاکردن در حین رانندگی نمی‌دانند.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، واحد ترافیک خدمات پلیس تورنتو با انتشار توییتی دراین‌رابطه نوشت: متأسفانه باید اعتراف کنیم که ما روزبه‌روز شاهد افزایش رانندگانی هستیم که در تورنتو هنگام رانندگی تلویزیون تماشا می‌کنند.

در ادامه این توییت آمده است: حتی اگر تلفن روی داشبورد نصب شده باشد، شما نمی‌توانید هم تلویزیون تماشا کنید و هم رانندگی درست داشته باشید.

در ۱۸ ژانویه، یک راننده تورنتویی بدلیل رانندگی همراه با دیدن نمایشگر داخلی خودرو در حوالی خیابان های‌فرانت و اسپادینا در مرکز شهر تورنتو متوقف و  ۶۱۵ دلار جریمه شد.

ملیسا کولیک،از افسران ارشد پلیس تورنتو گفت:

هنوز رانندگانی در تورنتو هستند که فکر می‌کنند می‌توانند در هنگام رانندگی در اتومبیلشان فیلم نگاه کنند؛ ولی این کار دیوانگی است.

او افزود: هر ثانیه‌ای که چشمان شما از مسیر دور می‌شود، بالقوه در معرض یک حادثه و خطر قرار می‌گیرید.

پلیس تورنتو در سال ۲۰۲۲، برای رانندگی با حواس‌پرتی تقریباً ۸۷۰۰ برگه جریمه صادر کرد. از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون نیز پلیس ۴۵۰ برگه جریمه رانندگی همراه با حواس‌پرتی صادر کرده است.

به گفته پلیس استان انتاریو، رانندگی همراه با حواس‌پرتی سال گذشته عامل تصادف و مرگ ۶۶ نفر در جاده‌ها در سراسر استان بوده است.

بنا بر قوانین انتاریو، اولین تخلف رانندگی همراه با حواس‌پرتی، ۶۱۵ تا ۱۰۰۰ دلار به‌اضافه سه امتیاز منفی روی گواهینامه و سه روز تعلیق گواهینامه جریمه دارد و در صورت تکرار تمام موارد افزایش پیدا می‌کند.

منبع: سی‌تی‌وی

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز