نرخ دلار امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۹

Submitted on چ., 07/01/2020 - 12:41

دلار در کانال ۱۸ هزار تومان | جدیدترین نرخ‌ها

قیمت هر دلار آمریکا امروز چهارشنبه یازدهم تیر ۹۹ در صرافی‌های بانک‌ها ۱۸ هزار و ۹۹۰ تومان عرضه شد که در مقایسه با روز گذشته تغییری نداشت.

قیمت هر دلار آمریکا برای فروش، امروز ۱۸ هزار و ۹۹۰ تومان در صرافی‌های بانک‌ها بود که در مقایسه با دیروز تغییری نداشت. در عین حال قیمت خرید هر دلار نیز ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان است.

همچنین قیمت خرید هر یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۲۱,۰۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۲۱,۱۰۰ تومان است که نسبت به روز گذشته بدون تغییر است.

چرا قیمت سکه بیش از ۹ میلیون تومان شد؟
نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان این‌که روند قیمت سکه همچنان سینوسی است، علت افزایش عجیب قیمت سکه در روز گذشته را ناشی از اخبار جلسه شورای امنیت ملی دانست که پس از آن و آرام بودن شرایط، امروز روند قیمت برعکس شده و نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

روز گذشته علی‌رغم این‌که پارامترهای موثر در قیمت سکه (نرخ ارز و قیمت انس جهانی) نسبت به روزهای پیش‌تر از آن، کاهشی بودند اما قیمت سکه افزایشی بود و به بیش از ۹ میلیون تومان رسید که با توجه به کاهشی بودن عوامل موثر در نوسانات قیمت سکه، عجیب به نظر می‌آمد.

سکه همچنان می‌تازد | آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و ارز
در رابطه با علت این موضوع محمد کشتی آرای نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان این‌که نوسانات و روند سینوسی قیمت‌ها همیشه حاکم بر بازار است، اظهار کرد: روز گذشته (سه‌شنبه) نسبت به روز قبل آن، قیمت انس جهانی پایین‌تر بود و ارز نیز در نوسان بود. این نوسانات سینوسی در ارز و قیمت طلای جهانی وجود دارد. این عوامل و نوسانات آن غیرقابل انکار و جزو لاینفک بازار شده‌اند. قیمت ارز بالا و پایین می‌رود و این نوسان بلافاصله بر روی قیمت سکه و طلا تاثیر می‌گذارد.

وی علت افزایش قیمت روز گذشته را این‌گونه تشریح کرد که افزایش قیمت روز گذشته تحت تاثیر اخبار بحث شورای امنیت در رابطه با مسائل ایران بود. با توجه به این‌که دیشب این موضوع مطرح شد و اتفاق خاصی پیش نیامد روند افزایشی امروز (چهارشنبه) برعکس شده و نرخ ارز کاهش یافته است که به دنبال آن قیمت سکه و طلا نیز مجدد کاهشی شده‌اند.

کشتی آرای افزود: البته قیمت جهانی امروز افزایشی بوده است اما به دلیل کاهش قیمت ارز، نسبت به روز گذشته که قیمت سکه تا ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان هم پیش رفت، قیمت سکه کاهش پیدا کرد و اکنون در محدوده ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار گرفته است که نسبت به آخرین معاملات روز گذشته تقریبا ۲۵۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز