منبع اولیه تصاویر پیشرو دزه‌ای کجاست؟

Submitted on Mon, 01/22/2024 - 13:11

خبرگزاری تسنیم- علیرغم ادعاهای صورت گرفته توسط برخی کانال‌های داخلی و خارجی، منبع اولیه تصاویر مربوط به پیشرو دزه‌ای، خبرگزاری تسنیم نیست و حمله به تسنیم با این بهانه با نیت‌های دیگری صورت می‌گیرد.

خبرگزاری تسنیم در تاریخ شنبه 30 دی ماه، طی گزارشی به بررسی هویت «پیشرو مجید آغا دزه‌ای» از همکاران نزدیک دستگاه جاسوسی اسرائیل (موساد) و یکی از مهم‌ترین افرادی که در حمله موشکی سپاه به مقر موساد در اربیل کشته شد پرداخت که فکت‌های این گزارش از منابع مختلف به دست آمده بود.

بعد از انتشار این گزارش، برخی منابع، درستی برخی «تصاویر» بکار رفته در آن (که پیشرو مجید آغا دزه‌ای را در موقعیت های مختلف در کنار افراد دیگر نشان می داد) را زیر سوال بردند.

علی رغم گمانه زنی‌های منتشر شده در فضای مجازی، خبرگزاری تسنیم اولین منبع انتشار این تصاویر نبوده و عکس‌های گفته شده، پیش از این، در برخی رسانه‌های دیگر ازجمله بخش‌های خبری صداوسیما منتشر شده است.

.

برای مثال، یک روز قبل از خبر تسنیم و در تاریخ 29 دی ماه (جمعه شب) بخش خبری 20:30 این گزارش و تصاویر را به نقل از شبکه پرس تی وی منتشر کرده بود.

تکمیلی - توضیح پرس‌تی‌وی درباره برخی تصاویر از پیشرو دزه‌ای

پرس تی وی در آپدیت یکی از اخبار که در آن تصاویری از پیشرو دزه‌ای مندرج شده بود نوشت: برخی تصاویر منتشره در این متن راجع به پیشرو دزه‌ای از منابع امنیتی دریافت شده بود که متعاقباً از آنجا که پرس تی وی نمیتوانست اصالت آنها را تایید کند حذف شد.

با این حال ما(پرس تی وی) از اصل مطلب و اطلاعاتی که درباره دزه‌ای و همدستان او (که در 15 ژانویه در حمله سپاه کشته اند) منتشر شده بود دفاع می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز